GEMER/MALOHONT - Tí najlepší športovci z regiónov Gemer a Malohont sa zídu v piatok 24. septembra o 17:00 v Dome kultúry v Rimavskej Sobote. Ocenenie Športovec roka môžu získať tí najúspešnejší športovci za rok 2020.
Nominácie zverejnilo Okresné združenie telesnej kultúry (OZTK) na webovej stránke.
Článok pokračuje pod reklamou
Pozrite si mená nominovaných a ich najväčší úspech nižšie v článku:
Roman Vaľo (15 r., Cyklistický klub Rimavská Sobota) - Celkové 2. miesto kategória Starší žiaci Detská Tour Petra Sagana 2020 (1 x 1. miesto, 3 x 2. miesto, 1 x 3. miesto
Adrian Mag (13 r., FALCON TAEKWONDO klub Rimavská Sobota)
- 1. miesto - Trenčín Open kyorugi 2020, Trenčín (Medzinárodný pretek)
Tamara Morová (13 r., Taekwondo klub Hnúšťa) - 6. miesto Kontinentálny Pohár - Oceania Open Online Poomsae & Para Poomsae Championships 2020 WT Austrália, Online - 53 štátov vyše 1000 súťažiacich
Tomáš Kuvik (15 r., FALCON TAEKWONDO klub Rimavská Sobota) -
1. miesto - Majstrovstvá Slovenska Online poomsae (kata) 2020
Timea Morová (13 r., Taekwondo klub Hnúšťa) - 5. miesto Kontinentálny Pohár - Oceania Open Online Poomsae & Para Poomsae Championships 2020 WT Austrália, Online - 53 štátov vyše 1000 súťažiacich
Tamara Polláková (14 r., JK CARMINA) - 9. miesto Majstrovstvá Európy Dressage družstvá
Markus Sklenárik (14 r., Klub biatlonu MAGNEZIT ŠŠSM) - Majstrovstvá Slovenska v biatlone 2020 - trojnásobný Majster SR v kat. žiakov 12-13 ročných
Alexandra, Andrea Baraníková (Kickbox Leon Revúca) - 1. kolo open ligy SZKB v Kickboxe POPRAD 8.2.2020 Baraníková Alexandra, Andrea KLcad.f - 25kg 2. miesto PF-cad-f - 25kg 1.miesto, LC cad.f - 28kg 2. miesto
Ivana Kyseľová (16 r., Taekwondo klub Hnúšťa) - 1. miesto titul Majsterka Slovenska - Majstrovstvá Slovenska Poomsae a ParaPoomsae Taekwondo WT 2020 Slovensko, Online, obhájila titul z minulého roka
Tamás Balogh (19 r., Lukostrelecký Klub Bašta - Bástya Íjász Klub) -
1 x 1. miesto – Medzinárodné Majstrovstvá Slovenskej Republiky v HDH-IAA Planinka (Medzinárodný Majster Slovenska)
Tomáš Mravec (16 r., Taekwondo klub Hnúšťa) - 2. miesto v kategórii P20 Senior do 30 r. titul Vicemajster Nemecka - Európsky Pohár - German Open Poomsae 2020 Taekwondo WT E-1 Nemecko, Hamburg - 18 štátov vyše 600 súťažiacich
Natália Gažiová (16 r., Lokomotíva - Judo Rimavská Sobota) - 1. m. Slov. liga dorasteniek BB
Juraj Hrivnák (17 r., Kick - Box Leon Hnúšťa) - 1. miesto vo váhe nad 63 kg v štýle Lightcontact, 1. kolo Open Liga Poprad, 8. 2. 2020
Laura Dávidová (17 r., FALCON TAEKWONDO klub Rimavská Sobota) - 4. miesto - Online Majstrovstvá Česka v Kihondose 2020 (Medzinárodný pretek v kihondose (kata) s konkurenciou 7 krajín - Laura prehrala len v 4. kole s neskoršou víťazkou z Fínska a následne prehrala boje o 3. miesto s chanbaristkou z Japonska
Roman Farkaš (44 r., FALCON TAEKWONDO klub Rimavská Sobota) -
1. miesto - PARA TAEKWONDO - Majstrovstvá Slovenska Online poomsae (kata) 2020 (medzinárodný pretek)
Vojtech Lázok (53 r., Tanečný klub Magic in Dance pri Centre voľného času Tornaľa) - Majster Európy 1. miesto Trnava
Ján Folk (43 r., Klub slovenských turistov Mesta RS) - 2004 - výstup na Olymp (Grécko)
Tibor Figei (40 r., FALCON TAEKWONDO klub Rimavská Sobota) - Najlepší chanbarista klubu Falkon TKD Klub Rimavská Sobota a najlepší chanbarista na Slovensku za rok 2020 v kategórii dospelých
Roland Brosman (47 r., ROLAND FITNESS) - IFBB Majstrovstvá sveta - kulturistika mužov kategória 45-49 r. nad 90kg, 2. miesto, Santa Susanna Španielsko 5. - 9. 11. 2020
Martina Székelyová (Kickbox Leon Revúca) - 1. kolo open ligy SZKB v Kickboxe POPRAD 8. 2. 2020 Székelyová Martina PF-cad-f + 42 kg 3. miesto LC cad.f - 46 kg 2. miesto KL cad.f - 46 kg 3. miesto
Štefan Tóth (64 r., Klub slovenských turistov Mesta RS) - 2019-Himaláje (Nepál) výstup na Mera Peak (6 470 m)
Lukostrelecký Klub Bašta - Bástya Íjász Klub - Spolu za rok 2020 medaily: 177 x 1. miesto, 39 x 2. miesto 33 x 3. miesto. Spolu 249 medailí
Taekwondo klub Hnúšťa - Celkovo sa klub zúčastnil na 16 medzinárodných súťažiach Taekwondo WT v roku 2020, kde získal celkovo 43 zlatých medailí, 17 strieborných medailí a 7 bronzových medailí
FALCON TAEKWONDO klub Rimavská Sobota - 5 x 1.miesto, 2 x 2. miesto, 2 x 3. miesto - 1. kolo Online Poomsae Liga 2020 (medzinárodná súťaž), Organizátor SATKD
Jozef Baláž (43 r., Lukostrelecký Klub Bašta - Bástya Íjász Klub) - Spolu za rok 2020 medaily: 21 x 1. miesto, 5 x 2. miesto a 11 x 3. miesto
MUDr. Tomáš Baka a Orsolya Farkašová (KLUB TANEČNÉHO ŠPORTU IMPULZ pri OZ SORIMA Rimavská Sobota) - semifinalisti na Svetových hrách v Chengdu
Tibor Lévay (57 r., Lukostrelecký Klub Bašta - Bástya Íjász Klub) - Spolu za rok 2020 medaily: 42 x 1. miesto, 8 x 2. miesto a 4 x 3. miesto