No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poznáme oficiálny večerný program Letáv, vystúpi Martin Geišberg, premietať sa bude aj film o covide

KOKAVA NAD RIMAVICOU - Letný tábor umenia Letavy sa opäť uskutoční v Kokave nad Rimavicou. Amatérski i profesionálni umelci sa stretnú v tábore v dňoch 1. - 8. augusta 2021 a bude na nich čakať veľmi pestrý program. 

Čo sa týka oficiálneho večerného programu, v nedeľu 1. 8. bude o 20:00 otvorenie celého táboru a o 21:00 vystúpi na pódiu hudobník Milo Kollár s hudobným projektom Capre. V pondelok čaká na návštevníkov o 20:00 koncert Zabiť Františka a o 21:00 rovnako koncert kapely Veľká Potreba. 

Článok pokračuje pod reklamou


Utorňajší večerný program sa začne o 20:00 hudobno - pohybovo - hereckým happeningom s názvom Baltazara “P”. O 21:30 sa na pódium postaví Martin Geišberg, rodák z Rimavskej Soboty, ktorý vystupoval aj na programe RTVS U vás doma. Program uzavrie o 22:30 dokumentárny film Petra Pavlíka a Kataríny Smacznej 7829 kilometrov od Wu-Chanu, ktorý uzrel svetlo sveta len nedávno. 

V stredu otvorí program Výpredaj nápadov s popisom skoroshow všetkých pre všetkých. O 22:00 čaká návštevníkov Kára - Okey Show. Štvrtok bude o 14:00 patriť spoločnej foto všetkých aktérov táboru. O 17:00 vystúpi na javisko divadlo Morgonrock s hrou O čertovi Kolofónovi. Pôjde o bábkovú inscenáciu pre deti. O 20:00 je v programe pripravený literárny klub s Kalim Bagalom a Lacom Keratom. O 21:30 vystúpi opäť divadlo Morgonrock, tentoraz s hrou Tri kocky droždia, čo bude bábková hra pre dospelých. 

Piatkový program bude patriť nočnej vernisáži, čo bude prezentácia všetkých výtvarných diel, ktoré boli na Letavách vytvorené. O 21:00 bude koncert orchestra Jeana Valjeana. V sobotu od 16:00 do 24:00 bude prezentácia všetkých dielní a od polnoci do 4:00 bude diskotéka. 

M. Lacko: Vstup bude povolený zaočkovaným alebo s negatívnym PCR testom

Ako pre Rimava.sk ozrejmil jeden z organizátorov táboru Letavy, vstup bude povolený len ľuďom, ktorí sú zaočkovaní oboma dávkami niektorej z vakcín (v prípade vakcíny Johnson&Johnson stačí jedna dávka), alebo budú mať 72-hodinový negatívny PCR test. 

“Sme radi, že môžeme organizovať tento tábor, pretože už druhý rok sme v covidových podmienkach, že aj zahraniční návštevníci nemajú ľahké ku nám prísť. Preto máme aj menej návštevníkov a menej dielní,” povedal Lacko s tým, že pôjde o 37. ročník vrátane toho nultého. 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross