No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Keď veľkí Pražania navštívili tých malých

PRAHA – Rok 1971 priniesol veľký futbalový sviatok v regióne Novohradu. Slávny tím z hlavného mesta vtedajšieho Československa, Slavia Praha, zavítal do malebnej dedinky Praha pri Lučenci, kde si zmeral sily s tamojším TJ Družstevník Praha.

Článok pokračuje pod reklamouStretnutie malo priateľský charakter. Obe strany sa už predtým dohodli, že sa stretnú v novohradskej Prahe s cieľom vzájomného futbalového zápasu. „Stačila dobrá vôľa hráčov Slavie Praha a pomoc CKM. Dobrá vec sa podarila a malá slovenská Praha víta na zelenom trávniku sympatických zošívaných z Edenu,“ uviedol komentátor v archívnom videu, ktoré bolo donedávna dostupné na portáli YouTube.

Slávnostný výkop zápasu mala na starosti speváčka Hana Zagorová, ktorá otvorila celé podujatie. Do duelu naskočil slávny klub v plnej zostave s menami, ako napríklad Mareč, Smolík, Luža, Novák, Gáborík či Petrovic.

Slavia ani zďaleka nešetrila Družstevník a v prvom polčase im nasúkala osem gólov. V tom druhom ani kus nepoľavili a dali im ďalší poltucet priamych zásahov.

„Malí“ prišli následne za „veľkými“

Niekoľko mesiacov po futbalovom zážitku boli pozvaní obyvatelia slovenskej Prahy do hlavného mesta. Pricestovali v jednom autobuse, kde sedeli napríklad predseda Miestneho národného výboru (MNV) Ján Matúš, tajomník MNV Ján Ďurica, predsedníčka socialistického zväzu mládeže Ľuba Komárová či zvukový majster Gusto Pálka.

Ako prvé navštívila malá Praha Staromestské námestie, kde ich slávnostne privítal vtedajší primátor hlavného mesta Zuska. Následne sa presunuli do hotelu Praha Expo 58, kde im navaril špeciality kuchár Jaroslav Patera.

Rimava.sk začína s častejším informovaním z regiónu Lučenca a okolia. Ak máte záujem o spravodajstvo a zaujímavosti z tejto oblasti, môžete nás sledovať na sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Ak máte záujem o reklamu, navštívte túto sekciu na našej stránke.

Zdroj: Rimava.sk; Reprofoto: YouTube.com


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross