No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Preteky Equestrian Challenge na Kurinci sa blysli výbornou organizáciou a skvelými výkonmi jazdcov

28. augusta 2011 | |  | 

Jazdecké preteky Equestrian Challenge na Kurinci pri Rimavskej Sobote majú za sebou svoj prvý , veľmi vydarený ročník, ktorý sa niesol v znamení výbornej organizácie celého podujatia, hojnej diváckej účasti a jedinečného športového zážitku. Nechýbal adrenalín, napätie, znamenité výkony mladých aj skúsenejších koní a jazdcov, ktorí napriek horúčave divákom predviedli krásy parkúrového skákania. Premiéra Equestrian Challenge dopadla na výbornú, organizátori dúfajú v založenie dlhoročnej tradície v rozvíjajúcej sa rekreačnej oblasti.

Na jazdcov aj divákov v súťažnom areáli, ktorý vyrástol doslova za jeden deň, čakali štyri kategórie. Ako prvý bol na programe Junior Cup, ktorý bol skúškou hlavne pre mladšie dvojice a svoje tu určite urobila aj tréma či adrenalín. Chybičky a zaváhania vyradili zo súťaže troch jazdcov, medzi nimi aj domácu zástupkyňu Luciu Sihelskú a jej Sendy. Pohár pre víťaza si napokon odniesla 13-ročná Zuzana Gánovská s Yogim (Látky, Ranč pod bukmi), druhá skončila Petra Martočková a jej Rascall (Rožňava, Paradiso DC), ocenenie sa ušlo aj pre Tatianu Džubasovú na koni Sejfas (Mlynica Acer).

V druhej kategórii s názvom Skok Z – Cena Jazdeckého centra Sihelský sa predstavilo jedenásť jazdeckých dvojíc, dve sa však bohužiaľ nepreskákali cez všetky prekážky a tak boli zo súťaže vylúčené. O prvenstve rozhodlo až rozoskakovanie, víťazstvo si po ňom pripísala Michaela Šatarová a jej Walis (Detva Pozana JK), ktorá na druhú priečku odsunula svoju oddielovú kolegyňu . Yanina Haranina z Bieloruska, ktorá však má slovenskú licenciu, teda s koňom Scampolo 35 v tejto kategórii skončila strieborná, svoje kvality ale ešte neskôr predviedla v Malej aj Veľkej cene Agrorisu s.r.o. , hlavného organizátora celých pretekov. Prvú trojku uzatvárala víťazka predošlej, juniorskej súťaže mladučká Zuzana Gánovská.

Spomínaná Malá cena Agrorisu bola súťažou so stupňovanou náročnosťou, kedy si jazdci pripisovali body podľa zvládnutých prekážok. A napínavé to veru bolo až do konca. Z víťazstva sa nakoniec tešila Yanina Haranina a jej Romeo (Detva Pozana JK), druhé miesto sa ušlo domácemu Ivanovi Sihelskému na Tiffany 2, tretia skončila Anna Kriššáková a jej Hessa (Mlynica Acer).

Zrejme najdramatickejšou bola posledná kategória Mini – Maxi alebo Veľká cena Agrorisu, kde jazdci museli zdolávať stále vyššie a vyššie prekážky, ktoré začali pri 110 centimetroch a postupne vyraďovali jednotlivé dvojice. Pohár si napokon excelentne vyskákala Yanina Haranina, ktorá na úžas všetkých prítomných divákov zdolala aj úctyhodných 180 centimetrov a dala skvelú bodku za celým podujatím.

Spokojnosť s priebehom pretekov v parkúrovom skákaní neskrývali jazdci ani organizátori. „ Myslím si, že dnešné podujatie sa nám vydarilo, bola slušná účasť koní a takisto aj divákov, počasie nám prialo, teda vyslovene spokojnosť,“ zhodnotil pre Rimava.sk riaditeľ pretekov Ing. Ladislav Sedmák ml. a ako podotkol, z podujatia by chcel založiť tradíciu, ktorá bude mať z roka na rok zvyšujúcu sa úroveň. Latka je ale už teraz nastavená veľmi vysoko...

Zdroj: Rimava.sk , PR-článok

Výsledky:
Kategória JUNIOR Cup
1. Zuzana Gánovská, Yogi
2. Petra Martočková, Rascall
3. Tatiana Džubasová, Sejfas

Kategória Skok Z – Cena Jazdeckého centra Sihelský
1. Michaela Šatarová, Walis
2. Yanina Haranina, Scampolo 35
3. Zuzana Gánovská, Yogi

Kategória stupňovaná náročnosť – Malá cena Agrorisu
1. Yanina Haranina, Romeo
2. Ivan Sihelský, Tiffany 2
3. Anna Krišáková, Hessa

Mini – Maxi
Yanina Haranina
Ivan Sihelský
Marián Mídelka


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross