No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Psychologička Timea, ktorá sa objavila v obľúbenej reality šou, otvára v R. Sobote terapeutickú herňu

Zdroj foto: TV Markíza

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hoci sa Timea Kerekešová už roky živí ako psychologička, nedávno bojovala v reality šou Ruža pre nevestu o srdce mladého podnikateľa. Ako ale nakoniec vyšlo najavo, medzi nádejnými nevestami pôsobila len ako "tajná agentka".

Rodáčka z Rimavskej Soboty nedávno otvorila v centre mesta terapeutickú herňu pre deti, kde ponúka terapiu hrou, rady na efektívne rodičovstvo, filiálnu terapiu, kognitívno-behaviorálnu terapiu, HR poradenstvo či výberové pohovory.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pre portál Rimava.sk uviedla psychologička, terapia hrou je jej srdcovkou. "Je vhodná pre deti od 3 do 10 rokov a pomáha pri poruchách správania, poruchách pripútania, emocionálnom zranení alebo výkyvoch, psychosomatických ťažkostiach, sociálne nezačlenených deťoch či náročných životných situáciách ako je rozvod rodičov či traumatická skúsenosť," informovala Kerekešová, ktorá tiež pomáha rodičom lepšie porozumieť správaniu detí a aktívne ho ovplyvňovať.

Terapia efektívneho rodičovstva pomôže najmenším rozvíjať detskú sebadôveru a pocit vlastnej hodnoty a môže pretvárať domov na zázemie podpory, porozumenia a lásky. Pri filiálnej terapii sa rodič učí počas hrovej polhodinky reagovať empaticky na pocity dieťaťa, emočne sa na neho napájať, efektívne zadávať hranice, pomáha mu budovať sebavedomie a pomáha mu učiť sa zodpovednosti a sebakontrole.

Timea ponúka aj terapie pre dospelých. "Kognitívno-behaviorálna terapia je v súčasnej dobe jedna z najrozšírenejších a najefektívnejších psychoterapeutických smerov. Pomáha pri úzkostných poruchách, depresiách, fóbiách, OCD, sociálnej fóbii, závislosti, panickej poruche, posttraumatickej stresovej poruche, poruchách príjmu potravy aj poruche osobnosti," dodala.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross