No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Putoval naprieč krajinou pre dobro iných. Michal Juršík sa stretol s rodinami, ktorým pomohol

Zdroj: Archív M. Juršík

RIMAVSKÁ SOBOTA – Zubár a zároveň vášnivý turista Michal Juršík sa rozhodol spojiť príjemné s užitočným a tisíc kilometrovou cestou naprieč Slovenskom túžil pomôcť rodinám s hendikepovanými deťmi. Vo štvrtok (11. apríla) sa s nimi stretol, aby im odovzdal vyzbierané peniaze.

Koncom decembra Juršík vyštartoval na ultra-dlhý prechod po Slovensku. Počas mimoriadne náročného prechodu zvládol nielen problémy s nepriaznivým počasím, ale aj s fyzickou únavou, no čo si predsavzal, to zvládol.

Cieľom celej cesty bolo, aby sa pre štyri deti s hendikepom vyzbieralo minimálne po 4 eurá za každý prejdený kilometer púte, čo sa Michalovi podarilo prekročiť niekoľkonásobne.

Článok pokračuje pod reklamou


Jednou z rodín, pre ktoré Juršík zorganizoval zbierku, sú aj Kalászovci. Vyzbierané peniaze použije statočná mama dvojičiek Tomáša a Olivera na potrebné rehablitácie.

"Obrovské ďakujem celej rodinke Juršíkovej a hlavnému hrdinovi Michalovi, ktorý putoval neskutočnú Zimnú cestu SNP a veľká vďaka všetkým, ktorí ho podporili v takej krásnej myslienke, spojiť putovanie s charitatívnou pomocou. Ďakujeme tiež za krásny slávnostný podvečer v kruhu tak empatických ľudí. Peniažky obom chlapcom zabezpečia niekoľko rehabilitácií, keďže pre nich je najdôležitejšie posilňovať svalstvo, aby sa neskracovalo a neochabovalo," uviedla Kristína Kalászová pre portál Rimava.sk.

Michal Juršík bol po stretnutí s rodinami plný emócií. "Bolo to naozaj dojemné, chlapci sú super, napredujú a verím, že im tento výťažok pomôže. Som veľmi milo prekvapený sumou, ktorá sa vyzbierala a hoci ku koncu aktivita účtu trochu utíchla, s pomocou mojej rodiny som sumu dorovnal tak, aby každý malý bojovník dostal po 4000 eur," povedal.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross