No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rodák z R. Soboty pôsobil ako šéftréner v tenisovom centre Rafaela Nadala

Na snímke Matej Bagačka (vľavo) a bývalý nemecký tenista Boris Becker (vpravo)

RIMAVSKÁ SOBOTA/GRÉCKO – Matej Bagačka, rodák z Rimavskej Soboty, pôsobil viac než 2 roky ako šéftréner v tenisovom centre Rafaela Nadala v Grécku. Pre Rimava.sk opísal, aké boli jeho najväčšie zážitky počas tohto obdobia a ako vyzerá tenisové centrum jednej z najväčších legiend svetového tenisu.

Článok pokračuje pod reklamou„V Grécku som pôsobil už desať rokov predtým, ako sa tam rozhodli otvoriť tenisové centrum. V tejto krajine si ma všimli, pozvali ma na Mallorcu do hlavného centra, následne si ma tam vybrali ako šéftrénera nového tenisového centra,“ povedal Bagačka.

Ako ďalej doplnil, trénoval súťažných hráčov, juniorov, ale aj rekreačných hráčov. „Boli to juniori, profesionáli chodia trénovať na Mallorcu. Metodológia tam bola tá, ktorú vymyslel Toni Nadal (dlhoročný tréner Rafaela Nadala, pozn. red.) s tímom popredných trénerov,“ vysvetlil šéftréner z centra.

Bagačkov najväčší zážitok z pôsobenia v tenisovom centre bol, keď tam prišiel bývalý tréner aktuálnej svetovej dvojky. „Dodnes si živo spomínam, keď som bol neustále na kurte s Tonim Nadalom. Do akadémie prišiel na týždeň. Bolo to top, keď som s ním trénoval a počúval jeho rady,“ vyslovil sa.

Toni Nadal (vľavo) a Matej Bagačka

So samotným Rafaelom Nadalom sa však osobne ešte nestretol. „Má na svete tri takéto centrá v Grécku, Mexiku a Kuvajte, no u nás nebol pre pandémiu nového koronavírusu. Mal to naplánované na minulý rok, no neprišiel,“ ozrejmil Bagačka.

Podľa jeho slov je akadémia na Mallorce rozlohou ako bežná dedina na Slovensku. Tenisové centrum v Grécku, kde pôsobil on, je však o niečo menšie. „V tenisovom centre je určité zázemie. Je tam bar, sprchy, šatne a tenisové kurty. Máme tam originálnu trofej z Roland Garros, jeho tričko, tenisky a jeho podobizne na stenách. Na rozdiel od akadémie tam nemáme napríklad medzinárodnú školu a nie je to také veľké,“ dodal Bagačka na záver.  

Foto: Michal Bagačka


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross