No active "ca-sidebar-197687" sidebar

J. Šimko by do priemyselného parku uvítal iné odvetvie výroby, bude ale rešpektovať akékoľvek rozhodnutie

RIMAVSKÁ SOBOTA - Za Rimavskou Sobotou v smere na Hnúšťu vzniká štátny priemyselný park financovaný vládou Slovenskej republiky. Minister hospodárstva Richard Sulík už informoval aj o novom investorovi, ktorý pochádza z Nemecka a venuje sa drevovýrobe. Redakcia Rimava.sk získala aktuálne stanovisko primátora mesta Jozefa Šimka, ktorý sa k novému investorovi vyjadril.

"Nezdá sa mi, že majú spracovávať milión kubíka dreva ročne. Tvrdím, že v rámci celého Slovenska je nemysliteľné, že zoženie také množstvo dreva. Ja som to prepočítal na deň. Keď rátame 240 pracovných dní v roku, vychádza to na 105 nákladných áut denne do závodov. Toto nie je riešenie," vyjadril sa Šimko.

Ako ďalej doplnil, v regióne máme niekoľko malých drevospracujúcich firiem, napríklad v Hrachove, Kocihe či v Tomášovciach. "Nech títo spracovatelia okolo nás stíhajú spracovávať drevo. Nie je najlepšie riešenie doniesť sem nemeckého podnikateľa, ktorý nám bude vyrábať hranoly a bude ich vyvážať za hranice Slovenska," povedal.

Článok pokračuje pod reklamou


Podľa Šimka sa na neho obracajú ľudia, prečo podpísal zmluvu na štátny priemyselný park, keď bude stáť na ornej pôde. "Touto vecou sa už zaoberal aj bývalý minister pôdohospodárstva Ján Mičovský, ktorý povedal, aby sme nebrali úrodnú pôdu. Ale, viete si predstaviť, keby som toto nepodpísal? Aké útoky by išli na moju osobu? Rešpektoval som to," konštatoval primátor, ktorý je v súčasnosti nezaradený poslanec Národnej rady SR.

Šimko by jednoznačne prijal iné odvetvie výroby. "Pomaly máme vykynožené celé Slovensko, čo vyrezali drevo a vynášali ho za hranice Slovenskej republiky. Toto by sme nemali dovoliť a pristúpiť k zákonu, že zo Slovenska by sa nemal vynášať ani gram dreva. Nepovažujem to za dobré riešenie," konkretizoval.

Primátor v závere dodal, že bude rešpektovať akékoľvek rozhodnutie. "Ten pozemok je už v majetku MH Invest, oni ním disponujú. Pán Kollár mi prisľúbil, že v priemyselnom parku bude viac firiem z iných odvetví. Bez pána Kollára a Sulíka by sa u nás štátny priemyselný park nepostavil," uzavrel.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross