No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosoboťan najrýchlejším motorkárom na Slovensku a v Maďarsku

Aktuálny majster Slovenska a dvojnásobný majster Maďarska v šprinte motocyklov v kategórii do 600 centimetrov kubických. Prekonaný niekoľkoročný maďarský rekord v šprinte na štyristo metrov či približne tridsiatka pohárov zo súťaží v zrýchlení motocyklov. Týmito úspechmi sa môže popýšiť Rimavskosoboťan Michal Zeman.Ako pre Rimava.sk prezradil k moto-športu mal vždy blízko. „Otec jazdil súťažne na aute a bol to on, kto ma dotiahol k motorkám,“ povedal Michal, ktorý spojku na motocykli pustil po prvýkrát vo svojich dvanástich rokoch. Od tej doby po súčasnosť sedlal rôzne dvojkolesové tátoše. „Moja prvá motorka bola Babeta, neskôr Simson, potom Jawa 350. Po nej som presedlal na Yamahu R6-ku, na ktorej jazdím dodnes,“ priblížil Michal a zároveň dodal, že raz by chcel mať motocykel v štýle café racing.

Po spoznaní slobody z jazdy a spoločných výjazdoch s ďalšími motorkármi v rimavskosobotskom okrese sa zoznámil s Ondrejom Cerovským, ktorý mu ukázal aj súťažnú stránku moto-športu. „Ondrej sa ma raz opýtal, či by som nechcel jazdiť súťažne. Tak som si povedal, že to skúsim,“ uviedol.

Od vyskúšania dvesto a štyristo metrových šprintov motocyklov k majstrovským titulom prešli tri roky a počet pretekov za sezónu sa Michalovi vyšplhal na približne desať súťaží po celom Slovensku, Maďarsku a Česku. „Najbližšie 20. júna ma čakajú preteky v Piešťanoch a potom v júli Boľkovce. Na pláne je aj Maďarsko,“ priblížil tohtoročnú sezónu, ktorej financovanie má na starosti iba on sám spolu so svojím otcom.

V čase keď Michal nepreteká, sa rád prevezie po okrese. „Najobľúbenejšou trasou je smer na Ožďany, Poltár a Lučenec,“ prezradil a zároveň dodal, že jazda na dvojkolesovom tátošovi je pre neho veľký relax.

 


Zdroj: Rimava.sk, Foto archív: Michal Zeman


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross