No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rodáčku z Revúcej nominovali na Slovenku roka. K netradičnému povolaniu sa dostala vďaka synovi

9. februára 2023 | | | |  | 
Danielu nominácia prekvapila, no veľmi potešila. Zdroj: Daniela Maťuchová

REVÚCA – Daniela Maťuchová sa začala prirodzenej metóde zlepšovania zraku venovať kvôli predčasne narodenému synovi. Dnes o nej prednáša a pomohla stovkám ľuďom skvalitniť život.

Daniela sa začala zaujímať o Banesovu metódu už v 90-tych rokoch. Bolo to v dobe, kedy sama nosila okuliare a dúfala, že si informáciami, ktoré sa v literatúre dočítala, zrak napraví. Nestalo sa tak.

Situácia sa zmenila, keď sa v roku 2007 stala prvýkrát mamou a okuliare po dlhých rokoch zložila, keďže ich bez práce nepotrebovala a venovala sa výlučne dcérke. Postupne si ale uvedomovala, že bez nich vidí ostrejšie. "Môj zrak sa upravil spontánne. Bez okuliarov, bez liekov, bez laserovej operácie. Z vlastnej skúsenosti teda viem, že zrak sa môže nielen zhoršiť ale aj zlepšiť," začala svoje rozprávanie úspešná podnikateľka.

Článok pokračuje pod reklamou


Jej život ale po pôrode synčeka v roku 2008 začal naberať úplne iný smer. "Narodil sa tri mesiace pred termínom. Komplikácie spojené s jeho predčasným príchodom na svet vyústili do diagnóz – detská mozgová obrna a retinopatia nedonosených (odlúpenie sietnice) 4. stupeň. Keď mi lekári oznámili, že môj syn, po 4 operáciách očí, bude schopný rozoznávať len svetlo a tmu, čo je praktická slepota, pochopila som, že klasická medicína môjmu synovi už viac nedokáže pomôcť, preto som sa rozhodla hľadať iné, alternatívne možnosti," priznala.

Nakontaktovala sa na amerického terapeuta Meira Schneidera, ktorý sa narodil slepý a dnes vidí. Na jeho odporúčanie sa v októbri 2010 zúčastnila konferencie týkajúcej sa prirodzeného zlepšovania zraku, ktorá sa konala neďaleko Londýna a táto skúsenosť ju priviedla k myšlienke sprostredkovať informácie o prirodzenom zlepšovaní zraku aj ľuďom na Slovensku. Jej túžba sa rok nato stala realitou a v Hronseku pri Banskej Bystrici zorganizovala workshop, na ktorom prednášal práve Schneider. Túžba dozvedieť sa o Batesovej metóde viac, Danielu priviedla k štúdiu na College of Vision Education v Anglicku, ktoré úspešne ukončila a stala sa členom medzinárodnej asociácie združujúcej učiteľov Batesovej metódy.

Článok pokračuje pod reklamou


V januári 2014 si založila Centrum ProVitalis v Banskej Bystrici, kde dodnes poskytuje služby zrakového vzdelávania, čo v podstate znamená, že vedie osobné konzultácie pre záujemcov o prirodzené zlepšenie zraku, prednáša pre firmy i verejnosť a vedie semináre. Maťuchová tiež vydala tri knihy, ktoré pomohli ľuďom zlepšiť zrak. "Často dostávam ďakovné správy o tom, ako moja kniha niekomu pomohla zbaviť sa okuliarov, je to pre mňa úžasný pocit," uviedla.

Do ankety Slovenka roka ju zapojila klientka, čo Danielu veľmi prekvapilo, no potešilo. "V prvom momente mi napadlo, či som na to vhodná kandidátka. Nemám za sebou veľkú firmu a nemám ani žiadnych zamestnancov. Odpovedala som, že si nie som istá, ale ak si myslí, že to čo robím, stačí aspoň na návrh, tak ma to poteší a myšlienku som pustila z hlavy. O štyri mesiace neskôr mi z redakcie časopisu Slovenka oznámili, že som bola nominovaná, bol to pre mňa šok," povedala. "To, či vystúpim aj po schodíkoch na pódium, je už v rukách Božích a samozrejme hlasujúcich, no už samotná nominácia je pre mňa veľkou poctou a výhrou," dodala Maťuchová.

Hlasovať za Danielu Maťuchovú v kategórii biznis a manažment pod číslom 2 môžete na tomto odkaze.

NENECHAJTE SI UJSŤ

NENECHAJTE SI UJSŤNEN


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross