No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rodák z Fiľakova Patrik Le Giang vytvoril motivačný diár

4. decembra 2022 | | | |  | 
Foto: Archív P. Le Gianga

FIĽAKOVO – Futbalista Patrik Le Giang si splnil ďalší sen. Úspešný rodák z mesta pod Fiľakovským hradom sa okrem sveta najpopulárnejšieho športu angažuje aj v oblasti dobročinnosti a inšpirovania.

Práve tejto časti jeho života sa novinka týka. Le Giang zostavil takzvaný Motivačný diár Step by Step 2023, do ktorého vložil všetky svoje skúsenosti, motiváciu a rady, ktoré ho po celý život formovali.

S talentovaným športovcom sa o novom projekte zhovárala redakcia nášho partnerského portálu Novohradske.sk.

Článok pokračuje pod reklamou


Zostavil si motivačný diár na rok 2023. O čo ide?

Už dlhšie som si chcel zhmotniť sen – vytvoriť motivačný diár s presahom a hĺbkou. Chcel som v ňom zhrnúť všetko, čo mne samému v živote pomohlo a stále pomáha. Oslovilo ma vydavateľstvo Petit Press, s ktorým sme sa rozhodli dať myšlienke život.

Výsledkom je diár na rok 2023, ktorý nebude len klasickým diárom na zapisovanie schôdzok a úloh, ale každodenným parťákom pre každého, kto chce na sebe pracovať, kráčať za svojimi snami a nebojí sa pozrieť pravde do očí. Chcel som, aby ľudia nazreli do hĺbky svojho srdca a šli za tým, čo chcú oni a nie za tým, čo im kážu druhí.

V čom je presah a hĺbka tvojho diára?

Človek vďaka nemu môže nazrieť do svojej duše, vypísať sa zo svojich strachov a obáv a uvedomiť si, že s vytrvalosťou a vierou dokáže všetko, čo si zaumieni. Okrem toho, celý môj honorár z predaja poputuje do nadácie Step by Step a odtiaľ na podporu detičiek, či už v detskom domove alebo na pomoc nejakému konkrétnemu prípadu.

V akej fáze sa diár nachádza?

Už sme spustili online predaj, takže ľudia si ho môžu objednať na stránke stepbystep.foundation alebo priamo cezo mňa. Na prelome novembra a decembra by mal byť pripravený na odoslanie, aby sme ho stihli odoslať ešte pred Vianocami. Vytlačených bude tisíc kusov. Rozhodli sme sa nejsť cestou kníhkupectiev, ktoré si účtujú dosť vysoké marže. Chceli sme, aby čo najviac peňazí išlo na nadáciu a na pomoc deťom.

Komu je určený?

Všetkým a zároveň nie pre každého. Nie je určený tým, ktorí sa boja pozrieť pravde do očí a naďalej im stačí byť súčasťou “priemeru” a zostať v komfortnej zóne. Diár som nechcel špecifikovať pre konkrétnu skupinu, preto je ušitý na mieru každému, kto sa rozhodne vziať život pevne do svojich rúk a vykročiť za svojimi snami.

Môže ho tak používať biznismen, športovec, študent či manuálne pracujúci ľudia. Budem rád, ak si ho ľudia kúpia pre seba alebo ho darujú blízkemu ako vianočný dar. Diár je tiež skvelý tip pre podnikateľov a firmy, ktoré takto môžu potešiť svojich zamestnancov alebo ich darovať akejkoľvek skupine ľudí.

Foto: Archív P. Le Gianga

Je diár výsledkom len tvojej práce?

Nerád by som si privlastnil všetku prácu, hoci som ho postupne zostavoval dlhé roky svojho života. Dizajn a krásnu konečnú podobu mu dala grafička Alžbetka Kucbelová z M Kreo Studio. Dá sa povedať, že v diári majú svoj kúsok ľudia, ktorí ma v živote formovali a ovplyvnili.

Je diár medzistupienkom k napísaniu tvojej prvej knihy?

(smiech) Keď ma oslovilo vydavateľstvo, najprv sme hovorili o knihe. Je to môj sen, no vtedy som sa na taký krok ešte necítil, preto som ponuku s pokorou odmietol. Nevylučujem však, že diár je akýmsi medzistupienkom k mojej prvej knihe. No to ukáže až čas a život. Chcem spoločnosti priniesť hodnotu a budem šťastný, ak týmto diárom niekomu aspoň trochu pomôžem.

Článok pokračuje pod reklamou


Pravidelne sa angažuješ v charite aj prostredníctvom svojej nadácie Step by Step. Tiež vždy pred Vianocami organizuješ v rodnom Fiľakove motivačné a športové stretnutia so školákmi. Plánuješ podobnú aktivitu aj tento rok?

Určite áno. Som v pravidelnom kontakte s vedením Základnej školy Farská lúka vo Fiľakove. Detaily zatiaľ neviem povedať, všetko musím prispôsobiť futbalovým povinnostiam. Zdá sa, že Maťo Halaj sa pre prácu v basketbalovej Eurolige žien nebude môcť pripojiť, no ja spravím všetko pre to, aby som do Fiľakova prišiel a pre komunitu a deti opäť pripravil nejakú akciu.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross