No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rozhovor s Richardom Müllerom: Hráme, lebo nás to stále baví

Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA - Uplynulú nedeľu (5. mája) sa v Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote ozývalo úžasnou hudbou z koncertu Richarda Müllera a jeho kapely. Fantastický koncert si v Divadelnej sále domu kultúry vypočulo približne 350 ľudí. Pri tejto príležitosti sa nám podarilo s Richardom Müllerom stretnúť a opýtať sa pár otázok.

Článok pokračuje pod reklamou


V Rimavskej Sobote nehráte prvýkrát, ako sa Vám u nás páči?

Ja prídem vždy na poslednú chvíľu, ale verím, že je to skvelé mesto, že tu žijú skvelí ľudia a myslím si to aj podľa toho, aké tu máme vždy skvelé publikum na koncertoch. Ale ja mám to šťastie na publikum vôbec.

Toto koncertné turné je venované Vášmu 40.-temu výročiu tvorby, ako si spomínate na tých 40 rokov?

Bolo vždy veselé a hlavne príjemné. Podarilo sa mi to, čo som vždy chcel. Je to naozaj 40 rokov, odkedy som na scéne, a ak sa tak neskormne zamyslím, nikdy nebolo hluché obdobie.

Ktoré situácie vo svojom umeleckom živote ľutujete a ktoré naopak milujete?

Tak, asi sa nedá povedať, že niečo vyslovene milujem, mám tie veci rád, ináč by som to vo svojom živote nerobil a neľutujem... všetko treba zažiť. Ja som síce v určitom období spadol, ale tiež som vstal a z toho mám dobrý pocit.

Dá sa povedať, že je niektorá pesnička Vaša najobľúbenejšia?

Ja mám rád skladbu Rozeznávám autorskej dvojice Hapka/Horáček, ktorú zhodou okolností dnes nehráme. Keď spievam tie pesničky, každú jednu mám vyslovene rád.

Je každé turné náročné?

Ale ja som na to zvyknutý. Ako Bob Dylan povedal, my hráme permanentné turné, to znamená, hráme skoro stále. Ani to nezdôrazňujeme, že toto turné je takéto, a iné je takéto. Hráme, lebo nás to stále baví a tiež nás to živí.

Aký je to pocit, byť na javisku a vidieť, že tí ľudia stále prichádzajú aj po 40-tich rokoch?

Je to príjemný pocit, dokonca sa mi zdá, že teraz prichádza o veľa viac ľudí ako chodilo v minulosti.

Odkázali by ste niečo rimavskosoboťanom?

Áno, chcel by som, aby ma mali radi, lebo ja ich mám rád a aby počúvali našu muziku a nielen moju, ale vôbec, slovenskú a českú.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross