No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Soboťanka Katka patrí medzi špičku vo svojom odbore. Keď si niekto uverí, kariéra a osobnostný posun začnú upadať, hovorí

Zdroj: Archív Katarína Lupsinová

RIMAVSKÁ SOBOTA – Katarína Lupsinová patrí medzi najvyhľadávanejšie masterky permanentného makeupu na svete. Napriek tomu sa rodená Soboťanka snaží na sebe neustále pracovať a zlepšovať sa.

Zdroj: Archív Katarína Lupsinová

Katarína mala vždy blízko k starostivosti o vzhľad a zaujímalo ju líčenie. "Keď som mala približne 16 rokov a zaujímali ma šminky, zistila som, aké dôležité je obočie. Vedela som sa s ním vyhrať, aj keď v tej dobe bolo v móde tenké obočie, no mne sa to nepáčilo. Jedna moja kamarátka mala obočie do oblúka, nakreslené čiernou ceruzkou, tak som jej ho nafarbila farbou z drogérie a vytvarovala. Vtedy som zistila, že ma to baví a mám pre to akýsi cit a postupne som začala farbiť v Rimavskej Sobote obočie v kaviarňach na terase," zaspomínala si s úsmevom na svoje začiatky uznávaná masterka permanentného makeupu.

Práca s obočím bola roky jej koníčkom a keď sa jej tesne po skončení vysokej školy narodila dcérka, rozmýšľala, čo bude robiť po materskej dovolenke. "Keď mala moja Zarka mesiac, našla som kurz tetovania obočia a vedela som, že keď prestanem kojiť, spravím si ho. Nikto z rodiny ma ale nebral vážne, ani to nepovažovali za normálnu prácu a myslím si, že je to tak aj doteraz. Jediným človekom, ktorý ma podporil, bol dedko môjho manžela, ktorý mal v tej dobe 90 rokov. Dokonca mi požičal peniaze na školenie, ktoré som si v tej dobe z materskej dovolenky nemohla dovoliť," povedala Katarína.

Keď jej dcérka dovŕšila rok, školenia sa zúčastnila. Starý otec jej manžela má dnes 96 rokov a stále ho považuje za svojho najväčšieho motivátora. "Zo všetkých najviac sa zaujíma o moju prácu a ako jediný viackrát vyslovil, že je na mňa hrdý. Spomínam ho na každom mojom školení a vždy mu budem vďačná."

Článok pokračuje pod reklamou


Zdroj: Archív Katarína Lupsinová

Katarína dnes patrí medzi špičku masteriek permanentného makeupu na Slovensku, no svoj úspech neberie ako samozrejmosť. "Každý deň si pripomínam ako som začínala, koľko som trénovala a nedovolím si brať to ako samozrejmosť. Často sa za to pred spaním poďakujem," povedala. Naplno sa svojej práci začala venovať po materskej dovolenke.

"Zarka išla do škôlky trojročná, do jaslí nechodila. Pracovala som každý deň doma, od 17-tej, keď prišiel manžel domov z práce. Mala som jednu klientku denne. Keď dcérka išla do škôlky, otvorila som si malý salón v Bratislave v jej blízkosti. Teraz už chodí do školy, po ktorej ju hneď vyzdvihnem a učíme sa spolu. Víkendy sa snažím mať voľné, aj keď z času na čas organizujem školenie. Vtedy vždy pomáha manžel, venuje sa jej krásne, vozí ju na tréningy gymnastiky, častokrát zo školy a keď som na cestách v zahraničí, venuje sa jej naplno, keďže má veľmi dobre nastavenú pracovnú dobu. Na sociálne siete pridávam príspevky práce a len trochu zo súkromia, keďže je to pracovný profil, a tak si ľudia môžu myslieť, že 90 percent môjho času venujem práci, ale prioritou pre mňa je moja rodina. Tento rok som musela často cestovať aj na týždeň, kedy som mala plnú podporu manžela a dcérky, za čo im ďakujem. Pre dcérku to bolo ťažké, keďže chce byť vždy so mnou, ale snažím sa jej to vynahrádzať kvalitne stráveným spoločným časom. Pomáhajú aj starí rodičia, keď sme obaja v práci v rovnakom čase," prezradila Katka.  

Hoci rodenú Soboťanku dnes pre jej talent vyhľadávajú aj zvučné mená zo slovenského šoubiznisu a vďaka svojej práci precestovala celý svet, stále je na seba veľmi kritická.

Článok pokračuje pod reklamou


"V momente, keď si niekto uverí, kariéra a osobnostný posun začnú upadať. Vidím to vo svojom odbore. Konkurencia je veľmi silná vo svetovom merítku, preto je pre mňa veľká česť, ak stojím na jednom pódiu so svetovými špičkami, ktoré som kedysi obdivovala. Keďže mne bolo dopriate, prajem teraz iným šikovným dievčatám. Mojím cieľom je teraz vidieť svoje študentky úspešné na svetových medzinárodných eventoch, keďže som sa dostala do role trénera práve vďaka ich dôvere, cítim zodpovednosť za ich úspechy. Je to spoločný úspech, vidieť ich vyhrávať domáce a medzinárodné súťaže. Tento rok mám veľa študentiek z rôznych krajín, ktoré obsadili prvé miesto v ich krajine v kategórii vláskového obočia a na majstrovstvách sveta bude medzi sebou súťažiť veľa z mojich študentov z rôznych kútov sveta a taktiež veľa študentov iných trénerov. Verím, že vyhrá jedno z mojich dievčat, pretože trénujú veľmi veľa, stále sme v kontakte a máme prípravu aj motivačnú, aby boli dobre psychicky nastavené, aby podali dobrý výkon," prezradila Katka, ktorá cestuje po celom svete, kde školí, prednáša na podujatiach a tiež sa zúčastňuje na súťažiach ako porotkyňa.

Zdroj: Archív Katarína Lupsinová

"Pracovne som bola vo Vietname, Thajsku, Kalifornii, na Floride, v Mexiku, v Srbsku, Poľsku, Moldavsku, Česku, Maďarsku, Taliansku, Španielsku, Grécku, Belgicku, Portugalsku aj Turecku. Vždy bolo mojím snom, aby v našom odbore poznali moje meno a aby sa ku mne chodili školiť aj svetoznámi tréneri. To sa mi podarilo. Teraz si dávam krátkodobý cieľ. Na veľkom finále, kde budem v porote a kde budem prednášať, vyhrať cenu za najlepšieho spíkra. Je to cena Golden Chair, Golden Microphone. Je to najväčšia cena zo všetkých cien vôbec v PMU. Tiež by som chcela vidieť jednu z mojich študentiek na pódiu vyhrať prvé miesto vo velkom finále," povedala s úsmevom. Čo sa týka osobného života, má podľa vlastných slov všetko, po čom manželka a matka môže túžiť. "Môj najväčší sen je vidieť navždy moju rodinu šťastnú, zdravú, podporovať sa a milovať sa navzájom," dodala.

Úspešná masterka permanentného makeupu žije dlhé roky v Bratislave, no do rodnej Rimavskej Soboty sa vracia veľmi rada. "Je to moja srdcová záležitosť. Mám tu kamarátov z detstva, s ktorými som v kontakte. Sú to kamarátstva na celý život. Cítim sa tu ako doma. Milujem, že tam vidím vždy známe tváre aj starších ľudí. Do Rimavskej chodíme vždy cez prázdniny, alebo sviatky, kedy by som sa chcela stretnúť so všetkými, no nie vždy mi to vychádza. Vyrastala som na Kurinci, kde som trávila každý jeden deň letných prázdnin a je to úžasné vidieť, ako si to kúpalisko užíva dnes moja dcéra."


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross