No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Soboťanka Martina žije v Španielsku už 17 rokov. Je to láska na celý život, hovorí

Zdroj: Facebook Martina Albertiová

RIMAVSKÁ SOBOTA/ALICANTE – Keď sa Martina vybrala pred rokmi na návštevu otca do Španielska, ani vo sne by ju nenapadlo, že tam ostane na celý život. Dnes je šťastne vydatá mama trojročnej dcérky, ktorá v slnečnej krajine buduje úspešne podnikanie.

Rodáčku z Rimavskej Soboty vždy lákal život pri mori. "Nikdy som si nevedela predstaviť moju budúcnosť na Slovensku a Španielsko som si nevybrala náhodne, pracoval tu môj ocino a prišli sme za ním s maminou na návštevu. Zapáčilo sa nám tu tak, že sme tu ostali," začína svoje rozprávanie Martina, ktorá žije v Alincante už 17 rokov a pracovať začala takmer ihneď po príchode tam. "Na svoju prvú prácu spomínam veľmi rada. Začínala som v kaviarni a po španielsky som vedela len veľmi málo. Po pár mesiacoch som sa vďaka zamestnaniu dohovorila už bez problémov a život tu som si ihneď zamilovala. To teplo a more je pre mňa láska na celý život," povedala.

Článok pokračuje pod reklamou


Martinu tiež prekvapilo správanie Španielov. "Mentalita ľudí je tu úplne iná, sú veselší, otvorenejší, na všetko majú čas, proste užívajú si viac život ako ľudia na Slovensku a to hovorím o úplne bežných ľuďoch. K šťastiu im stačí dať si pivo na pláži a zaboriť nohy do piesku," prezradila s úsmevom Soboťanka, ktorá v zahraničí našla aj svoju spriaznenú dušu. "S manželom sme sa zoznámili, keď mi prenajímal byt, vtedy mi vôbec do oka nepadol a prišlo to až po pár rokoch, náhodne na plážovej diskotéke. Odvtedy sme spolu," opísala prvé stretnutie s manželom.

"Musím povedať, že to, že je inej národnosti, respektíve španielskej, nepociťujem nijak špeciálne, keďže tu žijem už naozaj dlho. Sme spolu veľmi šťastní a milujem manželovu kuchyňu, no trošku ma mrzí, že sa ťažšie dorozumie s mojou rodinou," dodala. Svadbu si vysnívala v Rimavskej Sobote, keďže svoj veľký deň túžila stráviť so svojou milovanou rodinou. "Bola to krásna slovensko-španielska zostava a výborná zábava až do rána," povedala s úsmevom.

Dvojici sa ešte pred svadbou narodila dcérka, ktorá dostala meno po svojej mame. "Martinka je môj ďalší splnený sen," prezradila Soboťanka, ktorá si pochvaľuje, že jej trojročná dcéra ovláda základy troch jazykov. "Ja sa s ňou rozprávam po slovensky, môj manžel po španielsky a začala chodiť aj na angličtinu v škôlke, tak teraz to je naozaj zábavné, keď to mieša všetko dokopy. Tiež chodíme plávať a začali sme aj s tancovaním baletu."

Popri materskej dovolenke rozbehla Martina aj svoje vlastné podnikanie. Keďže jej veľkou vášňou je už roky šport, rozhodla sa spojiť príjemné s užitočným. "Pomáham ľuďom, ktorí chcú zmeniť svoj životný štýl, starám sa a vediem ich k ich cieľom. Či už ide o chudnutie, alebo naberanie svalovej hmoty. Sama som si tým prešla, keďže som sa kedysi zúčastňovala aj súťaží a neskôr som potrebovala zhodiť aj tehotenské kilá. Viem teda, aké to je a čo kedy robiť. Je to moja práca aj koníček, keďže tým žijem už veľmi dlho a robí ma to šťastnou," povedala Martina, ktorá sa do Rimavskej Soboty vracia stále veľmi rada. "Domov chodíme približne trikrát do roka. Vianočné sviatky s rodinou sú samozrejmosťou," dodala.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross