No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Statočná mama Lucia bojuje už 25 rokov za zdravie svojho syna Dominika. Pomôcť s rehabilitáciami mu môžete aj vy

Zdroj: Archív Lucia Oravcová

RIMAVSKÁ SOBOTA – Lucia Oravcová vychováva svojho ťažko postihnutého syna od malička sama. Dominik za 25 rokov absolvoval mnoho ťažkých operácií, ale aj rehabilitačných pobytov, ktoré mu veľmi pomáhajú.

Dominik sa narodil s primárnou diagnózou DMO-kvadruspastickou formou a postihom všetkých štyroch končatín. "Tým, že ho vychovávam sama, sa mu snažím dať dvojnásobne viac lásky, starostlivosti a tiež nádeje v krajšiu budúcnosť," uviedla jeho mama Lucia pre portál Rimava.sk.

Článok pokračuje pod reklamou


Osudom skúšaná rodina si prešla mnohým. Od náročných operačných zákrokov až rehabilitačné pobyty, ktoré Dominikovi veľmi pomáhajú. "Mám pocit, že na 'choré deti' po 18-tich rokoch sa v našej spoločnosti zabúda a sú tlačení na jej okraj," poznamenala Lucia.

Dominik má momentálne poisťovňou schválenú trojtýždňovú liečbu, no doplatok za neho aj Luciu činí 1635 eur, ktoré rodina dokáže našetriť len veľmi ťažko. "Dominik od malička chodí do kúpeľov Kováčová-Marína, kde mu pomáhajú nielen rehabilitácie, ktoré tam absolvuje, ale tiež zažije kopec radosti na detských diskotékach, opekačke, či pri pravidelných posedeniach pri gitare. A čo je pre matku najdôležitejšie? Vidieť šťastné oči svojho jediného dieťaťa, za ktoré by som položila aj život. Preto vás chcem všetkých z úprimného srdca matky poprosiť, pomôžte nám dostať sa aj tento rok znova do kúpeľov v Kováčovej a tým dať môjmu jedinému synovi nádej na krajší a lepší zajtrajšok," povedala Lucia, ktorá by mala kúpeľný pobyt so svojím synom absolvovať v máji. "Každé euro nám pomôže, veď aj more sa skladá z malých kvapiek, ďakujeme," dodala.

Ak sa rozhodnete prispieť na Dominikov rehabilitačný pobyt v Kováčovej, môžete tak urobiť na TOMTO TRANSPARENTNOM ÚČTE. Do poznámky nezaudnite napísať meno Dominik.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross