No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Sympatická Sofia Pavlíková zažiarila v súťaži krásy. Určite na ňu budem spomínať celý život, povedala

12. októbra 2022 | | | |  | 
Zdroj: Archív S. Pavlíková/Miss Universe Slovakia

LUČENEC – Sympatická Novohradčanka Sofia Pavlíková len prednedávnom zažiarila v súťaži Miss Universe Slovakia. Aj keď korunku víťazky nezískala, vďaka súťaži sa jej naskytli nové možnosti. Navyše, splnila si tým svoj sen.

„Narodila som sa v Lučenci, ale vyrastala som v Brezničke. Absolvovala som Gymnázium Boženy Slančíkovej Timravy v Lučenci. Aktuálne študujem v Bratislave externou formou verejné zdravotníctvo a popri štúdiu pracujem vo Viedni ako osobná asistentka,“ povedala o sebe na úvod.

Článok pokračuje pod reklamou


O účasti v súťaži krásy snívala už od malička. „Ako malá som vždy sledovala túto súťaž s nadšením. Rozhodla som sa ísť na casting a oplatilo sa to,“ zhodnotila Sofia, ktorá svoje účinkovanie v tomto projekte rozhodne neľutuje. S pozitívnymi reakciami sa stretla aj vo svojom okolí, rodina a aj jej priateľ ju podporovali od samého začiatku.

„Účinkovanie hodnotím veľmi kladne, súťaž Miss Universe Slovakia mi dala veľa skúseností do života, a tiež cenných rád. Bol to krásne prežitý rok. Určite naň budem spomínať celý život. Sú to naozaj nezabudnuteľné spomienky,“ dodala. A či mala nejaké očakávania? Rozhodne. „Bola som plná očakávaní, čo ma čaká a či to bude náročné. Tešila som sa, že spoznám nových ľudí, a tiež aj na nové zážitky. A chcela som sa aj zviditeľniť,“ prezradila ďalej.

Archív S. Pavlíková, zdroj: Miss Universe Slovakia

Za najsilnejší zážitok považuje moment, keď získala vedľajší titul Miss Smile Biodent. „A určite budem do smrti spomínať na našu úžasnú plavbu loďou,“ vyzdvihla Sofia, podľa ktorej v zákulisí súťaže panovala uvoľnená atmosféra. „S ostatnými finalistkami sme sa veľmi podporovali. Prekvapilo ma, že som vôbec nemala stres,“ dodala. Možno je dôvodom aj to, že na predvádzacom móle nestála po prvýkrát. Menšie skúsenosti s modelingom už mala aj pred súťažou. „Mojou materskou modelingovou agentúrou bola agentúra Cyrus Models vo Viedni. Tiež som sa zúčastnila jednej zahraničnej súťaži krásy v Chorvátsku.“

Aj keď sa na pódiu hodnotila krása, nie je jediným kritériom. Finalistky musia podľa nej spĺňať aj iné predpoklady. Medzi tie najdôležitejšie zaradila inteligenciu, vzdelanie a komunikáciu v cudzom jazyku. S predsudkami o účastníčkach podobných súťaží sa stretla, no neprikladala im veľkú váhu.

Účinkovanie v Miss Universe Slovakia jej okrem množstva zážitkov prinieslo aj niekoľko pracovných ponúk. „Aj vďaka Miss ma oslovuje viacero firiem na Instagrame ohľadom spoluprác. Chodia mi ponuky na rôzne módne prehliadky a fotenia,“ povedala Sofia Pavlíková. Modeling však nie je to jediné, na čo sa chce zamerať. Má aj iné ambície.

„V prvom rade chcem dokončiť magisterské štúdium, a potom by som veľmi rada pokračovala aj v doktorandskom štúdiu. Dúfam, že si časom vytvorím aj nejaký vlastný biznis,“ prezradila o sebe sympatická Sofia, ktorá sa aktuálne najviac venuje práve škole, práci a aj sociálnym sieťam.

A čo robí, keď má kúsok voľného času? „Voľný čas je v dnešnej dobe vzácnosť. Užívam si, keď ho môžem stráviť podľa seba a môžem robiť to, čo ma baví. Vo voľnom čase veľmi rada športujem. Dva-trikrát do týždňa cvičím vo fitness centre. K mojim obľúbeným športom patrí tiež beh, lyžovanie, plávanie a potápanie. Rada sa aj vzdelávam, čítam knihy a varím zdravé jedlá,“ dodala na záver.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross