No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Rimavskej Sobote som mal okolo seba vždy dobrých ľudí, hovorí futbalový tréner Eugen Bari

Zdroj: Archív Eugen Bari

RIMAVSKÁ SOBOTA – Futbalový osud ho do nášho mesta zavial už po tretíkrát. Do Rimavskej Soboty sa Eugen Bari vracia vždy veľmi rád.

Kedy ste začínali s futbalom?

Futbal milujem od detstva, hrávam ho od šiestich rokov, začínal som vo Fiľakove, kde som už ako 17- ročný hrával s dospelými. Potom som narukoval na vojnu do Čiech, do Karlových Varov, kde som hrával za vojenské mužstvo druhú českú ligu, kde som pôsobil dva roky a po návrate z vojny som opäť hrával vo Fiľakove. Potom som ako 23-ročný začal svoju profesionálnu kariéru.

Zdroj: Archív Eugen Bari

Kde?

Začínal som v Prievidzi odkiaľ som prestúpil do Dunajskej Stredy, kde som zažil svoje najkrajšie futbalové obdobie. Po dvoch rokoch som prešiel do Nitry, potom do Dubnice nad Váhom a Banskej Bystrice. Svoju hráčsku profesionálnu kariéru som ukončil v Maďarsku, kde som pôsobil štyri roky.

Článok pokračuje pod reklamou


Potom ste začali trénovať?

Áno, ako hrajúci tréner vo Fiľakove. Mal som vtedy 36 rokov a postúpili sme v tom čase z piatej ligy do tretej. Trénoval som aj obce ako Halič, Biskupice, pôsobil som aj v Poltári, Salgótarjáne a v roku 2017 som prišiel na čas do Rimavskej Soboty. Chvíľu som bol ale opäť v Maďarsku, Fiľakove a som tu naspäť. V Rimavskej Sobote som trénoval asi najčastejšie.

Cítite sa lepšie ako tréner, alebo vám chýbajú časy, keď ste aj vy "bojovali" na trávniku?

Moji tréneri mali pravdu, keď mi hovorili, aby som si počkal na to, že raz budem trénerom ja a sám na vlastnej koži pocítim, aké to je. Hráč má jednoduchšiu úlohu ako tréner, je to úplne iné. Teraz mám zodpovednosť za celý káder, je to ťažšie a každý odo mňa očakáva výsledky.

Nápĺňa vás táto práca aj po toľkých rokoch?

Mám 52 rokov a nikdy som nič iné ako futbal nerobil. Môj syn Kristián hráva prvú ligu, takže to je už aj v rodine. Neviem si život bez futbalu predstaviť.

Syn Eugena, Kristián Bari. Zdroj: MŠK Žilina

Na syna musíte byť veľmi pyšný.

Som! Ako 13-ročný odišiel z Fiľakova do Dunajskej Stredy v čase, keď chodil ešte len na základnú školu, išiel do obrovského neznáma. Teraz je tri a pol roka v Žiline, hráva v základnej zostave a za všetko, čo má, vďačí sám sebe. Je nesmierne pracovitý a som na neho veľmi hrdý.

Vzor mal ale vo vás.

Samozrejme, gény v ňom sú. Pamätám si, že už ako trojročný chodil s loptou do škôlky, futbal miluje od detstva až dodnes.

Máte viac detí?

Okrem Kristiána mám staršieho, 30-ročného syna a z druhého manželstva mám 7-ročnú dcérku.

Takže máte o zábavú postarané.

Mám, ale nešťažujem si. Cítim sa vďaka mojim deťom mladší. Pomáham aj mojej mame, predsa len má svoj vek.

Cítite sa v Rimavskej Sobote dobre?

Vždy sa mi tu dobre trénovalo, už tretíkrát som sa vrátil a vždy som tam našiel chalanov, ktorí su bojovní a chcú. Na začiatku mi veľmi pomohlo aj to, že keď som prišiel a mužstvo práve vypadlo z druhej ligy, boli tam stále hráči ako Petrán, Vargic či Ľupták. To sú futbalisti, ktorí si zažili aj profesionálny futbal a keď už Rimavská Sobota začala hrať amatérsky futbal, veľmi aj mne, aj mladším hráčom pomohli svojím prístupom. Vždy sa mi tu trénovalo výborne, mali sme aj dobré výsledky, ale vždy tu bola tá smola, že sme skončili druhí, tak verím, že tentokrát bude platiť porekadlo, do tretice všetko dobré.

Takže ste tu už ako doma.

Áno. V Rimavskej Sobote som už dva a pol roka a vždy som tu mal okolo seba dobrých ľudí.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross