No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Veľkonočný príhovor evanjelickej farárky Viktórie Lisákovej

Foto archívne. Zdroj: RS Racing Droners Team

Veľkonočné sviatky sú kľúčovými sviatkami v kresťanstve. Oslavujú zmŕtvychvstanie Ježiša Krista tretí deň po jeho ukrižovaní na Golgote, čo je udalosť, ktorá leží v samotnom srdci kresťanskej viery.

Dátum Veľkej noci sa každý rok mení, pretože je určený podľa lunárneho kalendára, vychádza z prvého plného mesiaca po jarnej rovnodennosti. Veľkonočné obdobie začína Pololcovou stredou – pôstnym obdobím. Vyvrcholí Veľkým týždňom, ktorý zahŕňa Zelený štvrtok (pamiatka Poslednej večere), Veľký piatok (pamiatka ukrižovania a smrti Ježiša) a samotnú Veľkú noc, kedy veriaci oslavujú Jeho zmŕtvychvstanie. Prinášame vám príhovor Viktórie Lisákovej, evanjelickej farárky a seniorky v plnom znení bez redakčných úprav.

Článok pokračuje pod reklamou


Viktória Lisáková, evanjelická farárka, seniorka. Foto archívne.

"Kvetnou nedeľou sa začína Veľký týždeň, počas ktorého aj v tomto roku prežijeme udalosti, ktoré sa navždy zapísali nielen do dejín, ale aj do srdca všetkých veriacich ľudí po celom svete. Pozývajú nás k tomu, aby sme spolu nanovo prežili všetky svoje víťazstvá, prehry a pády a spolu s Pánom Ježišom, aby sme zvíťazili nad utrpením a biedou. Aby sme spolu s Ním prekonali svoj strach, úzkosti, ale aj bolesti.

Svojím posolstvom lásky a odpustenia stojí pri nás počas najnáročnejších a najťažších chvíľ nášho života. On sám prešiel tým všetkým, čím prechádzame aj my sami, preto nám najlepšie rozumie. Do každej neistoty nám prináša radostné posolstvo evanjelia o večnom živote.

Kríž Pána Ježiša je kľúčom k spaseniu a prináša do nášho života odpovede. V známej mládežníckej piesni sa spieva: Kríž je znakom spásy, kríž ten drevený. Kristom nesený z lásky, krvou zmáčaný za nás. Chcem aj ja niesť svoj kríž, ťarchu svojich vín. Krista vždy nasledovať, chcem byť stále s ním.

Láska je kľúčom a odpoveďou na to, prečo pán Ježiš zomrel za nás na kríži. Hľadajme ten správny kľúč, ktorým sa otvárajú zatvorené srdcia. Kde je viera, tam je láska, kde je láska, tam je pokoj, kde je pokoj, tam je požehnanie, tam je Boh, kde je Boh, tam je všetko. Preto všetkým obyvateľom Rimavskej Soboty prajem, aby ste prežili v hojnosti a v láske požehnané veľkonočné sviatky."

Mgr. Viktória Lisáková, evanjelická farárka, seniorka


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross