No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Rimavskosobotský Attermead chce preraziť na hudobnú scénu

8. decembra 2008 | | | |  | 

Mladá rimavskosobotská rocková kapela, ktorá existuje od roku 2006, sa chce zbaviť nálepky garážová. Štvorica mladíkov koncom leta nahrala dve nové skladby - Neobviňujte nás a Stále sám, ktoré už rozposlali organizátorom rôznych festivalov. V pozmenenej zostave ich najbližšie čaká o niekoľko dní premiérový koncert.

Skupina bude vystupovať na koncerte v Jesenskom v sobotu, 20. decembra. “V tejto zostave sme ešte nevystupovali,” avizuje pred koncertom spevák Ladislav Šári. Na pódiu domu kultúry sa okrem Attermeadu v rámci koncertu pre mladých predstavia ďalšie tri kapely.  “Pripravených máme desať skladieb, medzi ktorými budú aj naše vlastné, so slovenskými textami,” uviedol spevák a textár kapely Šári, ktorý navštevuje dva roky Základnú umeleckú školu v Jesenskom. Spieva na sobášoch v Rimavskej Sobote a vystupuje na rôznych spoločenských oslavách v okolitých obciach. Pred pár dňami bol členom poroty amatérskej speváckej súťaže Hviezdička v Hnúšti.

Novú zostavu Attermeadu približne pol roka tvoria - Michal Kohút (bicie), Ladislav Šári (spevák a textár), Martin Hollý (gitara) a Peter Baláž (basgitara). Ako tvrdí jeden zo zakladajúcich členov Michal Kohút, hrajú tvrdší rock. “Hráme väčšinou to, čo počúvame. Klasikou je pre nás Metallica,” vyjadril sa pre Rimava.sk Kohút. Ako poznamenal, medzi ďalšie rockové kapely patria napríklad Stone Sour, Ten Years, zo slovenskej hudobnej scény sú to Team či Tublatanka. Podľa Kohúta vo svojej tvorbe uprednostňujú slovenské texty. Nacvičujú pravidelne v dome osvety, ale kvôli práci a škole skúšky nemajú tak často, ako by si predstavovali. “Stretávame sa cez víkendy,” uviedol. Ako Šári doplnil, hľadajú kapely podobného zamerania zo Slovenska, s ktorými by mohli koncertovať a preraziť “vo svete hudby”. CD by chceli nahrať na budúci rok.

Vôbec prvým vystúpením kapely bol koncert na Dňoch mesta Rimavská Sobota, pred dvomi rokmi. V kapele sa udiali dve personálne zmeny v tomto roku. Po tom, ako odišiel za prácou do zahraničia gitarista Norbert Gálik, zaujal jeho miesto Martin Hollý. Ten Attermead prvýkrát zaregistroval na Dňoch mesta 2006. “Celkom sa mi páčila ich hudba, ale tá zostava nebola podľa mňa až taká dokonalá. Chýbal im ešte druhý gitarista,” vyjadril sa Hollý, ktorý sa gitare venuje tri roky.  Najnovším členom je basgitarista Peter Baláž, ktorý sa s niektorými členmi kapely poznal už pár rokov. Predtým hrával na španiele, chodieval na ich skúšky a koncerty.

[flashvideo filename=http://www.rimava.sk/video/attermead.flv /]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross