No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vnútroblok „Májovka“ sa v Hnúšti otvoril symbolicky 1. mája

Zdroj: Rimava.sk

HNÚŠŤA – Prvý májový deň symbolicky prestihli pásku a otvorili zrekonštruované sídlisko na rovnomennej ulici 1. mája v Hnúšti. Súčasťou otvorenia bol krátky tanečný program dievčat z Tanečného odboru ZUŠ v Hnúšti.

Predpokladali sme, že otvorenie prebehne skôr, ale nakoľko sa v septembri detské ihriská už uzatvárajú na zazimovanie a bolo ešte potrebné dokončiť niektoré veci podľa projektu, vysadiť stromy, kry, opraviť pôvodné preliezačky, otvorenie napokon prebehlo teraz,“ informoval primátor mesta Hnúšťa, Martin Pliešovský.

Článok pokračuje pod reklamou


Na obnovu vnútrobloku získalo mesto dotáciu z európskych zdrojov prostredníctvom MIRRI SR, stavebnú časť projektu vysúťažilo za 769 406,22 €. Projekt financovala samospráva aj z vlastného rozpočtu sumou vo výške viac ako 98 000 eur.

Teším sa z tohto priestoru, pevne verím, že bude využitý a nebude poškodzovaný, že vydrží čo najdlhšie. Máme vypracovaný systém údržby, nakoľko detských ihrísk, okrem dopravného ihriska, máme ďalších šesť, plus vonkajšie fitnescentrum. Jednotlivé prvky sa musia z hľadiska bezpečnosti pravidelne kontrolovať: dotiahnutie spojov, namazanie ložiskových častí, ktoré sú točiace a podobne,“ uviedol pre portál Rimava.sk primátor mesta.

Zdroj: Rimava.sk

Vďaka získanému projektu sa upravilo existujúceho športové ihrisko, vybudovalo sa nové workoutové ihrisko, pribudli nové detské ihriská a nový korčuliarsky okruh. Obnovil sa výbeh pre psy, rozšírilo sa verejné osvetlenie, zrekonštruované boli aj všetky existujúce chodníky a revitalizovala sa tiež verejná zeleň. Súčasťou vnútrobloku je aj drobný mobiliár: altánok s krbovou časťou i fontánka s pitnou vodou.

Pevne verím, že rodiny s deťmi a nie len oni, ale aj seniori a dospelí nájdu na tomto mieste priestor a čas na to, aby si sem prišli oddýchnuť a spoločne stráviť príjemné chvíle,“ dodal vo svojom príhovore primátor mesta.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross