No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vynikajúca futbalová jeseň kategórie U9. Hrdý tréner opísal, ako v tíme fungujú

Horný rad zľava: Mgr. Štefan Szőke – tréner, Levente Figei, Daniel Kamas, Mátyás Kusza, István Molnár, Daniel Bodor, Máté Dávid, Martin Randlísek, Alex Micsurda, Gregor Peter, Karinka Albertová, Maximilán Kompánek –asistent trénera
Dolný rad zľava: Maximilián Katreniak, Ivan Pavlinec, Ondrej Balog, Alex Kristóf Péter, Daniel Pataki, Igor Adler, Bence Szőke, Adam Benický

RIMAVSKÁ SOBOTA – Deväťroční futbalisti klubu MŠK Rimavská Sobota dosahovali na jeseň úctyhodné výsledky. V siedmich zápasoch zaznamenali len jednu prehru, jednu remízu a päť výhier. 

Ako pre Rimava.sk povedal hlavný tréner prípravkárov Štefan Szőke, za úspechmi futbalistov stoja aj rodičia. “Sú veľmi dobrý kolektív. Podporujú nás vo všetkom, cestujú s nami na zápasy. Tu musím vyzdvihnúť Szabiho Figeiho, na ktorého sa môžem stále spoľahnúť. No nemôžem nespomenúť oteckov ako pán Kusza, Adler, Katreniak a Maján. Vďaka patrí aj konateľovi klubu Ondrejovi Václavikovi, ktorý zo svojej pozície aktívne podporuje mládež,” spomenul Szőke.

Článok pokračuje pod reklamou


Veľkú vďaku vyslovil Szőke aj riaditeľke Strednej obchodnej školy technickej a agropotravinárskej (SOŠTaAP) Dagmar Vašovej, ktorá podporuje šport v rámci vyučovania a aj pri iných príležitostiach. 

Ako Szőke doplnil, s chlapcami sa mu trénuje veľmi dobre. “Mám registrovaných 19 chlapcov a z nich asi tak 90 percent tréningy vôbec nevynecháva. Na tréningu nemám nikdy menej ako 16 chlapcov. Aj kvôli tomu potrebujem asistenta. Mojou pravou rukou je Maximilián Kompánek, ktorému by som sa chcel aj touto cestou poďakovať,” povedal Szőke. 

Podľa Szőkeho nie je pre neho problém zvládnuť aj 25 chlapcov, pretože je okrem iného aj učiteľom telesnej výchovy. “Asistenta mám preto, že ja musím s chlapcami veľa hrať. A keď hráme zápas 4 plus 1, ostatným sa neviem venovať. Aj keď som ďalším najskôr zadával úlohy, nedalo sa to odsledovať. On mi na tých 35 minút pomáha a zamestnáva ďalších, čo vtedy nehrajú,” konkretizoval Szőke. 

Článok pokračuje pod reklamou


Chlapci trénujú dvakrát týždenne plus hrajú aj zápasy. “Rozmýšľam nad nejakými turnajmi na zimu. Prichádzajú pozvánky, no pre covid to je teraz náročnejšie. Niečo ale určite absolvujeme. Keď som prebral tento tím, mal som 12 hráčov, no v priebehu sezóny som pomohol vyššej kategórii so šiestimi z nich. Dnes ich mám 19. Pre sobotský futbal je to dôležité aj vo vyšších ročníkoch hľadať talenty,” vysvetlil. 

Soboťania hrajú v lige dokopy so siedmimi súpermi – JUPIE futbalová škola Mareka Hamšíka, MFK Detva, FK Železiarne Podbrezová, MFK Dukla Banská Bystrica, FK Pohronie Žiar nad Hronom, MFK Zvolen a MŠK Novohrad Lučenec. 

“Treba vedieť, že JUPIE, Podbrezová a Žiar nad Hronom sú akadémie. Napríklad JUPIE má v kategórii U9 dva tímy. Oni nás futbalovo prečítali, nemajú žiadny slabý článok. Ja mám tiež silných jednotlivcov, no u mňa hrajú aj chlapci, ktorí trénujú aj dva týždne,” uviedol Szőke. Práve s futbalovou školou Mareka Hamšíka prehrali Soboťania svoj jediný zápas, a to 2:3. 

V tíme prípravkárov sa okrem chlapcov nachádza aj jedno dievča Karin Albertová. “Karin je veľmi šikovná. Je to proste hlavička. Ak vydrží pri futbale, dotiahne to veľmi vysoko. Je na nej vidieť, že má koordináciu tela aj hlavy,” uzavrel hrdý tréner. 

Výsledky prípravkárov v jesennej časti sezóny:

Rimavská Sobota - Detva 4:0
Podbrezová - Rimavská Sobota 2:2
Rimavská Sobota - Banská Bystrica 3:1
Žiar nad Hronom - Rimavská Sobota 1:3
Rimavská Sobota - Zvolen 4:0
Lučenec - Rimavská Sobota 2:4
JUPIE futbalová škola Mareka Hamšíka - Rimavská Sobora 3:2


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross