No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zhrnutie roka 2023 a príhovor primátorky mesta Tornaľa Eriky Győrfiovej

27. decembra 2023 | |  | 
Zdroj: FB Mesto Tornaľa - Tornalja Város 

TORNAĽA – Sú tu dni, ktoré nám prinášajú oddych, pokoj, šťastie i spomínanie. Nielen na svojich blízkych, ale aj bilancia pomaly uplynulého roka. Priniesol nám mnoho zmien, radostných i smutných chvíľ. No už o pár dní vstúpime znovu do nového, s číslicou 4.

Na zrhnutie roka nezabudla ani primátorka Tornale Erika Győrfiová, ktorá na svoj post nastúpila pred rokom. Aj v Tornali nastali nejaké zmeny, rekonštrukcie či nastavenie fungovania mesta. To všetko vám v nasledujúcich riadkoch priblíži sama primátorka v plnom znení bez redakčných úprav.

Článok pokračuje pod reklamou


Primátorka mesta Tornaľa Erika Győrfiová.

"Čo sa podarilo v roku 2023 samospráve mesta Tornaľa? Kontinuita činnosti samosprávy bola zabezpečená, veď v komunálnych voľbách v októbri 2022 do 13-členného zastupiteľstva bolo znovu zvolených až deväť poslancov. V novom zastupiteľstve sa teda spájajú skúsenosti osvedčených členov s elánom a novými nápadmi nových poslancov a poslankýň.

Na mestskom úrade bola vymenovaná nová prednostka úradu, ďalšie personálne zmeny nebolo potrebné vykonať. 15. júna 2023 nastúpila do funkcie nová hlavná kontrolórka na polovičný úväzok. Najväčšou investíciou roka v hodnote vyše 750-tisíc eur bola revitalizácia vnútrobloku sídliska Stred, dokončená v máji.

V tom istom mesiaci, vytvorením kvetinových záhonov, sa dokončila rekonštrukcia severnej časti Hlavného námestia. V auguste bol dobudovaný výstražný a varovný systém v meste. V parku na Hlavnom námestí sa odovzdala cyklistom cyklonabíjačka.

Na plážovom kúpalisku Morské oko bol prebudovaný vstupný objekt a prebehla rekonštrukcia prírodného bazéna za vyše 300-tisíc eur. Taktiež boli obnovené miestne komunikácie (vozovky a chodníky) v celkovej hodnote vyše 257-tisíc eur, ako aj revitalizácia parku Zoltánka za vyše 68-tisíc eur.

V rámci podujatí Dní mesta sme odovzdali v areáli ZŠ P. J. Šafárika krásne obnovené atletické ihrisko, ktoré nesie meno nášho čestného občana, bežca, ktorý sa dostal aj do siene slávy slovenskej atletiky, Dionýza Szögediho. Samozrejme, snažíme sa pracovať aj na ďalších projektoch, avšak ktoré ešte nie sú vo fáze realizácie, v tejto chvíli by bolo predčasné o nich informovať.

Pre mňa je veľmi dôležité, že spoluprácu s poslancami mestského zastupiteľstva môžem hodnotiť ako veľmi dobrú. A dovolím si prehlásiť, že to je základ dobrého fungovania každej samosprávy. Bez súdržnosti medzi mnou, poslaneckým zborom a zamestnancami mesta by bolo všetko oveľa ťažšie. A v samospráve musíme mať vždy na zreteli, že my sme tu pre občana a našou úlohou je pracovať v záujme rozvoja nášho mesta.

Ani tohtoročné Vianoce neprinesú mnohým ľuďom po celom svete možnosť stráviť najkrajšie sviatky roka v kruhu svojich blízkych, v mieri a láske. Pre mnohých to budú opäť sviatky v zákopoch, na bojiskách. V mnohých rodinách budú chýbať otcovia detí, synovia rodičov, ktorí sa už možno nikdy domov nevrátia. Lebo vojna...

Vianoce umiestnila tradícia nie náhodou na obdobie zimného slnovratu, keď sa dni začínajú predlžovať, keď ubúda tma a pribúda svetlo. Od slnovratu očakávame zmeny k lepšiemu. Advent veriacim aj neveriacim pripomína, že zmena je možná. Zmena k lepšiemu.

Zo srdca prajem všetkým občanom príjemné prežitie vianočných sviatkov, veľa radosti a spokojnosti, a v novom roku 2024 veľa šťastia, zdravia, elánu, pracovných aj osobných úspechov.

Želám čitateľom aj redakcii spravodajského portálu Rimava.sk samé dobré správy. Nielen v tomto adventnom čase, ale po celý rok.

Ing. Erika Győrfiová,
primátorka mesta Tornaľa  


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross