No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Refundo - Tipli - Plná Peňaženka: Recenzia a porovnanie cashback portálov

22. apríla 2017 |  | 

Cashback portály sú na slovenskom internetovom trhu pomerne novým fenoménom. Na trhu ich už pôsobí niekoľko, väčšinou otvárajú svoje slovenské stránky už zabehnuté české portály. Môžete nimi šetriť nakupovaním vo väčšom množstve online obchodov a pritom si ešte aj trochu zarobiť online.

Momentálne je na slovenskom internete niekoľko cashback portálov, takže je čas spraviť recenziu stránok Refundo, Tipli a Plná peňaženky, porovnať, kto aké výhody ponúka pre užívateľa. V recenzii vychádzame z vlastných skúseností a z informácií, ktoré poskytujú tieto systémy na ich webstránkach. Naše skúsenosti s cashback portálmi sú zatiaľ kladné, zdá sa, že to naozaj funguje 🙂
Recenziu budeme postupne dopĺňať o nové informácie,  skúsenosti z práce s recenzovanými stránkami.


Z tohto článku sa dozviete:

Čo je to cashback portál a ako na tom môžem usporiť, alebo zarobiť ?

Jednoducho povedané je to stránka, ktorá ponúka nákup vo väčšom množstve eshopov so zľavou. Nie je to však klasická zľava, kde dostanete tovar lacnejšie, ale tzv. cashback systém, kde dostanete PO nákupe isté percento hodnoty vášho nákupu späť. Keby takéto akcie robili obchody jednotlivo, nebolo by to pre užívateľa príliš zaujímavé. Nebudete predsa vybavovať vrátenie peňazí, prevod na účet kvôli desiatkam centov, alebo pár eurám.

Hlavnou výhodou cashback portálov je, že združujú väčšinou nad 100 obchodov, a vrátené peniaze sa vám pripisujú z každého obchodu na jeden spoločný užívateľský účet, z ktorého si potom viete poslať peniaze na svoj reálny bankový účet. Takže sa vám malé úspory môžu postupne pozbierať na celkom zaujímavé sumy. Okrem tejto úspory ponúkajú portály aj iný zdroj príjmu: ak im zoženiete ďalších aktívnych kupujúcich, dostanete za to finančnú odmenu.

Pýtate sa, ako je toto možné, môže to fungovať? Môže. Berte to ako inú formu reklamy. Portál posiela obchodom zákazníkov - obchod je za sprostredkovanie ochotný dať portálu odmenu (zarobil a nemusel zháňať klientov sám) - portál sa podelí o odmenu s vami. Každý je spokojný 🙂

Po testovaní stránok máme už aj vlastné skúsenosti, najmä so stránkou Tipli, kde sme dosiahli potrebné obraty (podrobnejšie o podmienkach nižšie) a dostali sme od nich prvú platbu reálne na účet.

 

Ako to funguje?

Základný princíp fungovania je rovnaký pri všetkých troch porovnaných cashback portáloch:

  1. Registrujete sa
  2. Na portáli si vyberiete obchod v ktorom chcete nakúpiť a kliknutím gombíka budete presmerovaný do daného obchodu (toto je dôležité, aby v obchode vedeli, že idete z cashback portálu a teda aby vám potom pripísali odmenu).
  3. Nakúpite ako zvyčajne.
  4. Po nákupe je vám väčšinou do niekoľkých hodín pripísané percento, ktoré dostanete späť z nákupu.

Odmeny a výplata odmien:

Pri použití cashback portálu musíte byť trochu trpezlivý. Po nákupe sa vám väčšinou do niekoľkých hodín pripíše suma, ktorú ste usporili. Ale tú si nemôžete hneď dať poslať na bankový účet. Najprv je v štádiu "registrovaná odmena", alebo "čakajúca na schválenie" (každý portál má mierne odlišnú terminológiu, ale princíp je rovnaký). Aby sa odmena stala potvrdenou a teda vyplatiteľnou, musíte si počkať väčšinou 2-4 týždne. Obchodník vám totiž musí tovar dodať, vy ho musíte prebrať, zaplatiť a potom máte ešte 14 dní na vrátenie tovaru. Len keď celý tento proces prebehol a obchodník má istotu, že je transakcia uzavretá, len vtedy s konečnou platnosťou potvrdí províziu a teda aj váš cashback, či odmenu.

Počítajte s tým, že pri väčšine obchodov sa ako základ výpočtu cashback používa cena BEZ DPH, samozrejme aj bez dopravy.

 

Aké cashback portály sa oplatí pozrieť a v čom sa líšia?

Na slovenskej časti internetu som sa zatiaľ stretol s troma vážnejšími konkurentmi v tejto oblasti:

Refundo - asi najstarší hráč z testovanej trojky

Tipli - agresívny hráč, ktorý tvrdí, že má vždy najlepšie zľavy

Plná peňaženka - asi najnovší z trojice, ich facebook stránka je aktívna od januára 2017

Všetky tri cashback portály ponúkajú zhruba tú istú službu. Nákup s cashbackom vo väčšom počte obchodov a rôznymi motivačnými bonusmi. Ešte aj webstránky sú celkom podobné. Rozdiel je v niekoľkých veciach: výška poskytovaného percenta vrátených peňazí, počet obchodov, výška odmeny za nového užívateľa a doplnkovej komunikácie.

Pozrime sa bližšie na túto trojicu...

 

Ako prebieha registrácia

Registrácia je vo všetkých troch systémoch bezplatná. Potrebujete len živú emailovú adresu.

Refundo:

Stačí zadať emailovú adresu a už ste zaregistrovaný. Následne vám príde email s heslom a linkou, na ktorú musíte kliknúť, aby ste potvrdili registráciu.  Dá sa registrovať aj pomocou vášho facebook účtu. Po potvrdení registrácii na účte pribudol Vstupný bonus v hodnote 2 EUR. Tento bonus vám pripočítajú "naostro" keď dosiahnete cashback z nákupov 4 EUR.

V čase písania tohto článku ponúka Refundo bonus pre nových užívateľov vo forme +50% odmeny za nákupy  po dobu 14 dní.

Tipli:

Stačí zadať emailovú adresu a registrácia je hotová. Nemusíte ani potvrdzovať emailovú adresu. Príde vám ale email cez ktorý si viete potom zmeniť heslo na vlastné. Máte možnosť registrovať sa aj cez facebook.

V čase písania článku ponúkal Tipli bonus pre nových členov v hodnote 5 EUR, ktorý sa pripíše na Tipli účet po prvom nákupe a stane sa vyplatiteľným (volajú to "potvrdená odmena") po získaní cashback z nákupov vo výške 4 EUR.

Plná peňaženka:

Plnapenazenka.sk ponúka klasickú registráciu zadaním emailu aj hesla. Rovnako ponúka možnosť registrácia cez facebook. Po zadaní údajov ste hneď registrovaný. Aj tu mi bol ponúknutý bonus vo forme 50% zvýšenie odmeny na obdobie 14 dní.

Systém vám po registrácii pripíše bonus 2 EUR. Bonus sa pripíše rovnako ako u ostatných, po dosiahnutí 4 EUR cashbacku.

 

Aký počet obchodov ponúkajú

Refundo ponúka odmeny z 261 obchodov

Tipli ponúka odmeny z 197 obchodov

Plná peňaženka ponúka odmeny z 235 obchodov

Je dosť veľké prekrytie medzi ponukou, najmä tie zaujímavejšie, väčšie obchody nájdete v ponuke všetkých troch portálov. Ale ponuka sa postupne mení, dopĺňa, tak sa oplatí sledovať zoznam obchodov.

 

Aká je výška zľavy - cashbacku

Toto je vec, ktorá vás bude asi najviac zaujímať. Kto ponúka najväčšie odmeny, kde sa dá nasporiť najviac peňazí?  Tipli tvrdí, že oni majú vždy najvyššie cashback percentá. Počet obchodov je pri troch stránkach rôzny, je však veľmi vysoké prekrytie v ponuke všetkých cashback portálov, takže sa dá spraviť porovnanie. Vyberám 20 obchodov, ktoré si myslím, že môžu byť zaujímavé pre mnohých. Uvádzame štandardné percento, to môžete mať dočasne zvýšené napr. po čerstvej registrácii (viď. vyššie, popis registračného procesu).

 

Refundo Tipli Plnapenazenka
AliExpress 5,00% 5,00% 5,00%
Notino 1-5% 0,6 - 6% 0,5-5%
Booking.com 2-3% až 3,6% až 3%
4home.sk 3,50% 4,20% 4,00%
Hej.sk 0,5-4% 0,6-3,6% 0,5-4%
Deichmann 4,00% 4,80% 4,00%
Baťa 3,50% 4,20% 3,50%
TPD 2,50% 3,00% 2,50%
Otto 3,00% 3,60% 3,00%
Astratex 2-6,50% až 7,80% až 6,50%
GymBeam 1,25-10% -- --
Tchibo 5,00% 6,00% 5,00%
Okay 0,25-3% 0,3-3,6% 0,25-3%
DealExtreme 2,50% 2,40% 2,00%
Tempokondela 2,00% 2,40% 2,00%
Market24 2,50% 3,00% 2,50%
Homepoint 7,50% 9,00% 7,50%
Bonprix 4,50% 5,40% 4,50%
Zoohit 2,00% 2,40%
BigOn 4,50% 5,40% 4,50%

Tabuľka bola aktualizovaná dňa 13.10.2017.

Z tohto výberu je jasné, že Tipli síce trochu preháňa s tým, že majú najvyššie percentá vo všetkom, ale v končenom dôsledku ponúkajú vo väčšine prípadov naozaj najvyšší cashback, väčšinou o 20% vyšší, ako ostatní dvaja konkurenti.

 

Spôsob nákupu

Refundo
Obchody si viete vybrať zo zoznamu, ktorý sa dá filtrovať podľa kategórií, abecedného poradia, obľúbenosti, alebo výšky percenta cashback. Pri každom obchode je uvedené percentuálna výška odmeny, ktorú môžete nákupom získať. Kliknutím na linku "podmienky cashback" dostanete podrobnejšie informácie o podmienkach v konkrétnom obchode. Kliknutím na zelené tlačítko "ísť do obchodu..." budete presmerovaný do obchodu, kde môžete nakupovať bežným spôsobom.

Tipli:
Obchody si viete vybrať zo zoznamu s niekoľkými možnosťami filtrácie (nové, obľúbené, abecedne), alebo podľa kategórií obchodov. Po kliknutí na obchod sa objavia podrobnejšie informácie o obchode, o výške a podmienkach získania cashback, ako aj doplňujúce ponuky, ako napríklad zľavový kupón do daného obchodu. Kliknutím na oranžové tlačítko "Získať X% z nákupu späť" budete presmerovaný do obchodu.

Plná peňaženka:
Spôsob výberu obchodov je prakticky rovnaký ako v predošlých prípadoch. Po kliknutí na tlačítko "prejsť do obchodu" získate podrobnejšie informácie o obchode a podmienkach cashback. Kliknitím na zelené tlačítko "prejsť a získať caschback" budete presmerovaný do obchodu.

 

Možnosť online zárobku z privedenia nových zákazníkov

Všetky tri cashback portály ponúkajú aj ďalšiu možnosť zárobku cez internet. Ponúkajú bonusové eurá za to, že k nim privediete nových členov. Väčšinou nestačí, aby sa ten nový člen len registroval, musí byť aj aktívny, teda niečo aj nakúpiť. Zvyčajne je aj stanovený limit, za koľko musí nakúpiť k tomu, aby vám bol bonus pripísaný.
Samotné odporúčanie funguje tak, že po registrácii dostanete špeciálny URL link, ktorý pošlete napr. svojim známym. Ak na tento váš link kliknú a následne sa zaregistrujú, cashback portál vie, že ste ho odporučili vy. Je teda dôležité, aby nový užívateľ išiel na registráciu cez váš špeciálny URL link.

Refundo:
Refundo vám ponúka 0,2€ za každého nového člena, ktorý sa registroval cez vašu linku, aj bez toho, aby niečo nakúpili. Následne ponúka ďalšie 4 EUR ak bude tento nový člen aktívny (čo znamená nákupy za min. 40 EUR bez DPH do troch mesiacov od registrácie). Počet registrovaných pritom nie je limitovaný.
Okrem toho je možné zbierať aj vernostné body, ktoré môžete zameniť za odmenu, na to však  potrebujete nazbierať dosť veľa bodov.

Tipli:

Tipli momentálne ponúka 10 EUR pre vás za doporučenie a ďalších 5 EUR pre doporučeného. Odmenu vám pripíšu vtedy, keď nový člen prvýkrát nakúpi, potvrdená bude však až keď váš známy našetrí na cashback aspoň 2 EUR.  Limit je 25 doporučení, teda zárobok max. 250 EUR. Ak však chcete túto možnosť zárobku na internete využiť, Tipli ponúka aj affiliate program, kde už tento limit neplatí.

Plná peňaženka:

Plnapenazenka má podobný systém ako Tipli. 10 EUR za doporučenie a 2 EUR pre doporučeného. Vašich 10 EUR pripíšu ak odporučený prvýkrát nakúpi a schvália keď získa aspoň 2 EUR cashback na nákupoch. Limit je 200 EUR, teda 20 aktívnych odporučení.

 

Vyplatenie cashbacku. Od akej sumy posielajú nasporené odmeny na bankový účet

A to najdôležitejšie... 🙂   Ako sa dostanete k svojim už potvrdeným odmenám z cashback a bonusov?

Refundo:
Minimálna výplata je 1 EUR z cashback a 4 EUR v prípade bonusov (za odporučenie, vstupný bonus a podobne).  Po požiadaní o vyplatenie by mali vykonať prevod na váš bankový účet do troch pracovných dní (plus deň-dva kým sa to dostane do vašej  banky)

Tipli:
Potvrdené odmeny vyplácajú na bankový účet už od 0,01 EUR. Podľa stránky by mali byť peniaze na vašom účte do 2-3 pracovných dní.

Plná peňaženka:

Vypláca potvrdené odmeny od 0,1 EUR. Výplata by vám mala dôjsť do 3 pracovných dní.

 

Na záver...

Cashback systém vyzerá naozaj zaujímavo. Najmä ak radi a často nakupujete online. Všetky tri stránky ponúkajú široký výber obchodov. Každá má svoje prednosti. Rozhoduje asi vaša aktuálna situácia - ktorý portál má zazmluvnený obchod, v ktorom chcete nakúpiť, kde dávajú najvyššiu odmenu z nákupu, alebo kde sa dá najviac zarobiť na odporúčaní.

Refundo má najširšiu ponuku obchodov, je najviac etablovaný hráč.

Tipli ponúka najvyššie percentá cashback a aj zaujímavý spôsob zárobku cez internet prostredníctvom odporúčaní ich služieb, kde nemusíte byť limitovaný počtom nových užívateľov, ak sa zapojíte do affialite programu. Najviac skúseností máme práve s týmto systémom, kde sa nám už podarilo dopracovať aj k platbe. A... ozaj to funguje 🙂

Plnapenazenka je najnovším hráčom so širokou ponukou obchodov a slušnou možnosťou vedľajšieho zárobku.

Článok zverejnený: 21.4.2017, tabuľka porovnávajúca cashback percentá bola aktualizovaná 13.10.2017

Porovnanie a hodnotenie cashback portálov v tomto článku je našim subjektívnym hodnotením, na základe našich skúseností s jednotlivými portálmi. Nenesieme zodpovednosť za presnosť týchto informácii, prípadné zmeny ani za odporúčania týkajúce sa registrácie v nich. Článok obsahuje aj affiliate linky, ktoré však nemajú žiaden vplyv na vašu registráciu, či odmeny na týchto portáloch. Našim cieľom je priniesť aktuálne informácie o cashback portáloch a pomôcť vám pri ich výbere.


NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Festival Demokracie v Lučenci spojil študentov škôl s politikmi
27.nov.2023 - V prietoroch Radnice – Mestského múzea v Lučenci sa uskutočnil Festival demokracie Ďalej...
Voľné pracovné miesta v Rimavskej Sobote a okolí: Hľadajú zatepľovačov, účtovníkov aj kuchárov či kuriča
27.nov.2023 - Ak ste momentálne bez práce, alebo ju chcete zmeniť, možno vás niektorá z ponúk zaujme. Ďalej...
Tragická nehoda v horách: Práca drevorubačov sa skončila smrťou a súdnym procesom
26.nov.2023 - Do éteru šiel varovný výkrik: "Varuj dušu na doline!“ zdôrazňujúci, aby Ján Šiman prestal rúbať stromy a zvýšil svoju pozornosť. Ďalej...
Vianočná atmosféra ožíva v Revúcej: Zažite kúzlo vianočných trhov
26.nov.2023 - Súčasťou trhov bude aj návšteva Mikuláša, rozsvietenie vianočného stromčeka a vystúpenie skupiny MASSRIOT s Robom Šimkom. Ďalej...
Sklenárikovi pri sezónnej premiére nevyšla streľba, dobíjať musel sedemkrát
25.nov.2023 - Slováci sa priebežne zaradili na 17. miesto so ziskom 75 bodov. Ďalej...

DO POZORNOSTI

Ak potrebujete, aby sa vaše deti poriadne zabavili, potešte ich zábavným animačným programom v Lililande. Ďalej...
Tip na nedeľu pre rodiny s deťmi: Lililand navštívi rozprávková princezná Elza spolu s pirátkou
24.nov.2023 - Ak potrebujete, aby sa vaše deti poriadne zabavili, potešte ich zábavným animačným programom v Lililande. Ďalej...
Štýlový, nápaditý, kvalitný a najmä hrejivý sortiment nájdete v stánku na námestí v Rimavskej Sobote. Ďalej...
V obľúbenom stánku na námestí v R. Sobote nájdete teplý zimný sortiment aj originálne vianočné darčeky
23.nov.2023 - Štýlový, nápaditý, kvalitný a najmä hrejivý sortiment nájdete v stánku na námestí v Rimavskej Sobote. Ďalej...
Rimavskosobotská obchodná akadémia ponúka študijný odbor 6317 M obchodná akadémia s vyučujúcim jazykom slovenským a maďarským. Ďalej...
Rodičia a deviataci, máte už program na Mikuláša? Obchodná akadémia otvára svoje brány pre verejnosť
23.nov.2023 - Rimavskosobotská obchodná akadémia ponúka študijný odbor 6317 M obchodná akadémia s vyučujúcim jazykom slovenským a maďarským. Ďalej...
Pre egeťákov bola táto jeseň iná. Iste, mnohí prišli plní zážitkov z prázdnin a letných dovoleniek. K týmto skúsenostiam však pridali ešte jednu. Ďalej...
Tisovskí gymnazisti zažili život vo francúzskej škole aj rodine
21.nov.2023 - Pre egeťákov bola táto jeseň iná. Iste, mnohí prišli plní zážitkov z prázdnin a letných dovoleniek. K týmto skúsenostiam však pridali ešte jednu. Ďalej...
Martin o otvorení vlastného barbershopu sníval odkedy sa začal venovať svojmu remeslu. Ďalej...
Barber Martin si splnil veľký sen a v OC RSPark-u prevádzkuje vlastný barbershop, do ktorého hľadá posilu
16.nov.2023 - Martin o otvorení vlastného barbershopu sníval odkedy sa začal venovať svojmu remeslu. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Festival Demokracie v Lučenci spojil študentov škôl s politikmi
27.nov.2023 - V prietoroch Radnice – Mestského múzea v Lučenci sa uskutočnil Festival demokracie Ďalej...
Voľné pracovné miesta v Rimavskej Sobote a okolí: Hľadajú zatepľovačov, účtovníkov aj kuchárov či kuriča
27.nov.2023 - Ak ste momentálne bez práce, alebo ju chcete zmeniť, možno vás niektorá z ponúk zaujme. Ďalej...
Tragická nehoda v horách: Práca drevorubačov sa skončila smrťou a súdnym procesom
26.nov.2023 - Do éteru šiel varovný výkrik: "Varuj dušu na doline!“ zdôrazňujúci, aby Ján Šiman prestal rúbať stromy a zvýšil svoju pozornosť. Ďalej...
Vianočná atmosféra ožíva v Revúcej: Zažite kúzlo vianočných trhov
26.nov.2023 - Súčasťou trhov bude aj návšteva Mikuláša, rozsvietenie vianočného stromčeka a vystúpenie skupiny MASSRIOT s Robom Šimkom. Ďalej...
Sklenárikovi pri sezónnej premiére nevyšla streľba, dobíjať musel sedemkrát
25.nov.2023 - Slováci sa priebežne zaradili na 17. miesto so ziskom 75 bodov. Ďalej...

DO POZORNOSTI

Ak potrebujete, aby sa vaše deti poriadne zabavili, potešte ich zábavným animačným programom v Lililande. Ďalej...
Tip na nedeľu pre rodiny s deťmi: Lililand navštívi rozprávková princezná Elza spolu s pirátkou
24.nov.2023 - Ak potrebujete, aby sa vaše deti poriadne zabavili, potešte ich zábavným animačným programom v Lililande. Ďalej...
Štýlový, nápaditý, kvalitný a najmä hrejivý sortiment nájdete v stánku na námestí v Rimavskej Sobote. Ďalej...
V obľúbenom stánku na námestí v R. Sobote nájdete teplý zimný sortiment aj originálne vianočné darčeky
23.nov.2023 - Štýlový, nápaditý, kvalitný a najmä hrejivý sortiment nájdete v stánku na námestí v Rimavskej Sobote. Ďalej...
Rimavskosobotská obchodná akadémia ponúka študijný odbor 6317 M obchodná akadémia s vyučujúcim jazykom slovenským a maďarským. Ďalej...
Rodičia a deviataci, máte už program na Mikuláša? Obchodná akadémia otvára svoje brány pre verejnosť
23.nov.2023 - Rimavskosobotská obchodná akadémia ponúka študijný odbor 6317 M obchodná akadémia s vyučujúcim jazykom slovenským a maďarským. Ďalej...
Pre egeťákov bola táto jeseň iná. Iste, mnohí prišli plní zážitkov z prázdnin a letných dovoleniek. K týmto skúsenostiam však pridali ešte jednu. Ďalej...
Tisovskí gymnazisti zažili život vo francúzskej škole aj rodine
21.nov.2023 - Pre egeťákov bola táto jeseň iná. Iste, mnohí prišli plní zážitkov z prázdnin a letných dovoleniek. K týmto skúsenostiam však pridali ešte jednu. Ďalej...
Martin o otvorení vlastného barbershopu sníval odkedy sa začal venovať svojmu remeslu. Ďalej...
Barber Martin si splnil veľký sen a v OC RSPark-u prevádzkuje vlastný barbershop, do ktorého hľadá posilu
16.nov.2023 - Martin o otvorení vlastného barbershopu sníval odkedy sa začal venovať svojmu remeslu. Ďalej...
Pokiaľ vyplníte dotazník spokojnosti, pomôžete Lililandu zlepšovať sa. Ďalej...
Chodievate do Lililandu radi? Vyplňte dotazník spokojnosti a vyhrajte vstupy zadarmo
16.nov.2023 - Pokiaľ vyplníte dotazník spokojnosti, pomôžete Lililandu zlepšovať sa. Ďalej...
Portál Rimava.sk je najčítanejšie regionálne médium v Rimavskej Sobote a okolí. Ďalej...
Veľká predvianočná zľava reklamy na Rimave. Staňte sa viditeľnejšími vďaka našej ponuke
14.nov.2023 - Portál Rimava.sk je najčítanejšie regionálne médium v Rimavskej Sobote a okolí. Ďalej...
V článku nájdete všetky naše požiadavky a podmienky. Ďalej...
Rimava.sk hľadá nového redaktora, pridaj sa k nám
2.okt.2023 - V článku nájdete všetky naše požiadavky a podmienky. Ďalej...
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross