No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Refundo.sk - skúsenosti a recenzia cashback portálu

26. apríla 2017 |  | 

Cashback portály sú na slovenskom internetovom trhu pomerne novým fenoménom. Na trhu ich už pôsobí niekoľko, väčšinou otvárajú svoje slovenské stránky už zabehnuté české portály. Môžete nimi šetriť nakupovaním vo väčšom množstve online obchodov a pritom si ešte aj trochu zarobiť online.

Jedným z väčších a asi aj najstarším hráčom medzi cachback portálmi je Refundo.sk. Medzi vážnejších konkurentov patrí Tipli.sk a Plnapenazenka.sk. Porovnanie všetkých troch cashback portálov nájdete tu.

V článku sa budeme venovať skúsenostiam a recenzií portálu Refundo. Postupne ho budeme dopĺňať o nové skúsenosti, informácie.


Z tohto článku sa dozviete:

Čo je to cashback portál a ako na tom môžem usporiť, alebo zarobiť ?

Jednoducho povedané je to stránka, ktorá ponúka nákup vo väčšom množstve eshopov so zľavou. Nie je to však klasická zľava, kde dostanete tovar lacnejšie, ale tzv. cashback systém, kde dostanete PO nákupe isté percento hodnoty vášho nákupu späť. Keby takéto akcie robili obchody jednotlivo, nebolo by to pre užívateľa príliš zaujímavé. Nebudete predsa vybavovať vrátenie peňazí, prevod na účet kvôli desiatkam centov, alebo pár eurám.

Hlavnou výhodou cashback portálov je, že združujú väčšinou nad 100 obchodov, a vrátené peniaze sa vám pripisujú z každého obchodu na jeden spoločný užívateľský účet, z ktorého si potom viete poslať peniaze na svoj reálny bankový účet. Takže sa vám malé úspory môžu postupne pozbierať na celkom zaujímavé sumy. Okrem tejto úspory ponúkajú portály aj iný zdroj príjmu: ak im zoženiete ďalších aktívnych kupujúcich, dostanete za to finančnú odmenu.

Pýtate sa, ako je toto možné, môže to fungovať? Môže. Berte to ako inú formu reklamy. Portál posiela obchodom zákazníkov - obchod je za sprostredkovanie ochotný dať portálu odmenu (zarobil a nemusel zháňať klientov sám) - portál sa podelí o odmenu s vami. Každý je spokojný 🙂

 

Ako to funguje?

Základný princíp fungovania cashback portálu Refundo:

  1. Registrujete sa
  2. Na portáli si vyberiete obchod v ktorom chcete nakúpiť a kliknutím gombíka budete presmerovaný do daného obchodu (toto je dôležité, aby v obchode vedeli, že idete z cashback portálu a teda aby vám potom pripísali odmenu).
  3. Nakúpite ako zvyčajne.
  4. Po nákupe je vám väčšinou do niekoľkých hodín pripísané percento, ktoré dostanete späť z nákupu.

Odmeny a výplata odmien:

Podľa našich skúsenosti s Refundo musíte byť pri použití cashback portálu trochu trpezlivý. Po nákupe sa vám väčšinou do niekoľkých hodín pripíše suma, ktorú ste usporili. Ale tú si nemôžete hneď dať poslať na bankový účet. Najprv je v štádiu "čakajúce na schválenie". Aby sa odmena stala potvrdenou a teda vyplatiteľnou, musíte si počkať väčšinou 2-4 týždne. Obchodník vám totiž musí tovar dodať, vy ho musíte prebrať, zaplatiť a potom máte ešte 14 dní na vrátenie tovaru. Len keď celý tento proces prebehol a obchodník má istotu, že je transakcia uzavretá, len vtedy s konečnou platnosťou potvrdí províziu a teda aj váš cashback, či odmenu.

Počítajte s tým, že pri väčšine obchodov sa ako základ výpočtu cashback používa cena BEZ DPH, samozrejme aj bez dopravy.

 

Ako prebieha registrácia

Registrácia je extrémne jednoduchá a rýchla. Potrebujete len živú emailovú adresu.

  • Kliknite sem pre registráciu.  
  • Následne Stačí zadať emailovú adresu a už ste zaregistrovaný.
  • Potom vám príde email s heslom a linkou, na ktorú musíte kliknúť, aby ste potvrdili registráciu.  Dá sa registrovať aj pomocou vášho facebook účtu.
  • Po potvrdení registrácii na účte pribudol Vstupný bonus v hodnote 2 EUR. Tento bonus vám pripočítajú "naostro" keď dosiahnete cashback z nákupov 4 EUR.

V čase písania tohto článku ponúka Refundo bonus pre nových užívateľov vo forme +50% odmeny za nákupy  po dobu 14 dní.

 

Aký počet obchodov ponúka Refundo.sk

Refundo ponúka odmeny z 261 obchodov, čo je najviac z portálov, ktoré sme doteraz testovali.

 

Aká je výška zľavy - cashbacku

Toto je vec, ktorá vás bude asi najviac zaujímať. Koľko usporíte  s Refundo? Väčina zľiav je v rozmedzí 5-10%.  V tejto tabuľke som porovnal tri väčšie cashback portáli na Slovensku, aby sa skúsenosti s Refundo mohli dať do perspektívny.

Vyberám 20 obchodov, ktoré si myslím, že môžu byť zaujímavé pre mnohých. Uvádzame štandardné percento, to môžete mať dočasne zvýšené napr. po čerstvej registrácii (viď. vyššie, popis registračného procesu).

Refundo Tipli Plnapenazenka
AliExpress 5,00% 5,00% 5,00%
Notino 1-5% 0,6 - 6% 0,5-5%
Booking.com 2-3% až 3,6% až 3%
4home.sk 3,50% 4,20% 4,00%
Hej.sk 0,5-4% 0,6-3,6% 0,5-4%
Deichmann 4,00% 4,80% 4,00%
Baťa 3,50% 4,20% 3,50%
TPD 2,50% 3,00% 2,50%
Otto 3,00% 3,60% 3,00%
Astratex 2-6,50% až 7,80% až 6,50%
GymBeam 1,25-10% -- --
Tchibo 5,00% 6,00% 5,00%
Okay 0,25-3% 0,3-3,6% 0,25-3%
DealExtreme 2,50% 2,40% 2,00%
Tempokondela 2,00% 2,40% 2,00%
Market24 2,50% 3,00% 2,50%
Homepoint 7,50% 9,00% 7,50%
Bonprix 4,50% 5,40% 4,50%
Zoohit 2,00% 2,40%
BigOn 4,50% 5,40% 4,50%

Tabuľka bola aktualizovaná dňa 13.10.2017.

Z tohto výberu vyplíva, že je to Tipli, kto  ponúka vo väčšine prípadov najvyšší cashback, väčšinou o 20% vyšší, ako ostatní dvaja konkurenti.

Podrobnejšie porovnanie všetkých troch cashback portálov nájdete tu.

 

Spôsob nákupu

Refundo
Obchody si viete zo zoznamu, ktorý sa dá filtrovať podľa kategórií, abecedného poradia, obľúbenosti, alebo výšky percenta cashback. Pri každom obchode je uvedené percentuálna výška odmeny, ktorú môžete nákupom získať. Kliknutím na linku "podmienky cashback" dostanete podrobnejšie informácie o podmienkach v konkrétnom obchode. Kliknutím na zelené tlačítko "ísť do obchodu..." budete presmerovaný do obchodu, kde môžete nakupovať bežným spôsobom.

 

Možnosť online zárobku z privedenia nových zákazníkov

Refundo.sk  ponúka aj ďalšiu možnosť zárobku cez internet. Ponúkajú bonusové eurá za to, že k nim privediete nových členov. Väčšinou nestačí, aby sa ten nový člen len registroval, musí byť aj aktívny, teda niečo aj nakúpiť. Je aj stanovený konkrétny limit, za koľko musí nakúpiť k tomu, aby vám bol bonus pripísaný.
Samotné odporúčanie funguje tak, že po registrácii dostanete špeciálny URL link, ktorý pošlete napr. svojim známym. Ak na tento váš link kliknú a následne sa zaregistrujú, cashback portál vie, že ste ho odporučili vy. Je teda dôležité, aby nový užívateľ išiel na registráciu cez váš špeciálny URL link.

Refundo vám ponúka 0,2€ za každého nového člena, ktorý sa registroval cez vašu linku, aj bez toho, aby niečo nakúpili. Následne ponúka ďalšie 4 EUR ak bude tento nový člen aktívny (čo znamená nákupy za min. 40 EUR bez DPH do troch mesiacov od registrácie). Počet registrovaných pritom nie je limitovaný.
Okrem toho je možné zbierať aj vernostné body, ktoré môžete zameniť za odmenu, na to však  potrebujete nazbierať dosť veľa bodov.

 

Vyplatenie cashbacku. Od akej sumy posielajú nasporené odmeny na bankový účet

A to najdôležitejšie... 🙂   Ako sa dostanete k svojim už potvrdeným odmenám z cashback a bonusov?

Minimálna výplata u Refundo.sk je 1 EUR z cashback a 4 EUR v prípade bonusov (za odporučenie, vstupný bonus a podobne).  Po požiadaní o vyplatenie by mali vykonať prevod na váš bankový účet do troch pracovných dní (plus deň-dva kým sa to dostane do vašej  banky)

 

Na záver...

Cashback systém vyzerá naozaj zaujímavo. Najmä ak radi a často nakupujete online. Refundo ponúka široký výber obchodov a slušné percentá, aj prepracovaný systém vernostných bodov.

Článok zverejnený: 21.4.2017, tabuľka porovnávajúca cashback percentá bola aktualizovaná 13.10.2017

Porovnanie a hodnotenie cashback portálov v tomto článku je našim subjektívnym hodnotením, na základe našich skúseností s jednotlivými portálmi. Nenesieme zodpovednosť za presnosť týchto informácii, prípadné zmeny ani za odporúčania týkajúce sa registrácie v nich. Článok obsahuje aj affiliate linky, ktoré však nemajú žiaden vplyv na vašu regisgtráciu, či odmeny na týchto portáloch. Našim cieľom je priniesť aktuálne informácie o cashback portáloch a pomôcť vám pri ich výbere.


NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
FOTO: TJ Mladosť Relax v R. Sobote pripravila ďalší úspešný ročník Grand Prix v jude
14.máj.2024 - V uplynulú sobotu (11. mája) sa v meste R. Sobota konal sviatok všetkých športovcov a milovníkov juda. Ďalej...
Moderná diskotéka s bublifukmi v Lililande bude už túto nedeľu
14.máj.2024 - V detskom zábavnom centre sa deti dostatočne vyšantia a rodičia si príjemne oddýchnu. Ďalej...
Divadelná hra Prachy ochotníckeho divadla OZ Opona končí prekvapivo
14.máj.2024 - Veselohra Prachy priniesla ľahkú humornou atmosféru, na ktorej sa diváci s chuťou zabávali. Ďalej...
Včelí kRaj pri Kokave nad Rimavicou vzdeláva verejnosť o živote včiel
14.máj.2024 - Včelí kRaj okrem plánovaných aktivít v ekocentre realizuje tiež rôzne vzdelávacie programy priamo na školách. Ďalej...
za posledných 7 dní

DO POZORNOSTI

V detskom zábavnom centre sa deti dostatočne vyšantia a rodičia si príjemne oddýchnu. Ďalej...
Moderná diskotéka s bublifukmi v Lililande bude už túto nedeľu
14.máj.2024 - V detskom zábavnom centre sa deti dostatočne vyšantia a rodičia si príjemne oddýchnu. Ďalej...
Na každý deň budú pre vaše ratolesti pripravené zábavné, pohybové a edukačné aktivity a nudiť sa rozhodne nebudú. Ďalej...
Zábavné centrum Lililand aj toto leto pripravuje niekoľko turnusov denného detského tábora
13.máj.2024 - Na každý deň budú pre vaše ratolesti pripravené zábavné, pohybové a edukačné aktivity a nudiť sa rozhodne nebudú. Ďalej...
Naša redakcia dostala viacero dotazov ohľadom fungovania svetelnej signalizácie pri vjazde do centra mesta. Ďalej...
Dôležité upozornenie pre vodičov vchádzajúcich do turbo-okružnej križovatky zo smeru Lučenec
9.máj.2024 - Naša redakcia dostala viacero dotazov ohľadom fungovania svetelnej signalizácie pri vjazde do centra mesta. Ďalej...
Pozíciu PPC a social media špecialista môžeš v PROGNESSE obsadiť práve ty. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/ Social media špecialistu
3.máj.2024 - Pozíciu PPC a social media špecialista môžeš v PROGNESSE obsadiť práve ty. Ďalej...
Agentúra práce BBSK poskytuje individualizované poradenstvo pri zamestnávaní a zvyšovaní zručností klientov. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Agentúra práce BBSK poskytuje individualizované poradenstvo pri zamestnávaní a zvyšovaní zručností klientov. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
FOTO: TJ Mladosť Relax v R. Sobote pripravila ďalší úspešný ročník Grand Prix v jude
14.máj.2024 - V uplynulú sobotu (11. mája) sa v meste R. Sobota konal sviatok všetkých športovcov a milovníkov juda. Ďalej...
Moderná diskotéka s bublifukmi v Lililande bude už túto nedeľu
14.máj.2024 - V detskom zábavnom centre sa deti dostatočne vyšantia a rodičia si príjemne oddýchnu. Ďalej...
Divadelná hra Prachy ochotníckeho divadla OZ Opona končí prekvapivo
14.máj.2024 - Veselohra Prachy priniesla ľahkú humornou atmosféru, na ktorej sa diváci s chuťou zabávali. Ďalej...
Včelí kRaj pri Kokave nad Rimavicou vzdeláva verejnosť o živote včiel
14.máj.2024 - Včelí kRaj okrem plánovaných aktivít v ekocentre realizuje tiež rôzne vzdelávacie programy priamo na školách. Ďalej...
za posledných 7 dní

DO POZORNOSTI

V detskom zábavnom centre sa deti dostatočne vyšantia a rodičia si príjemne oddýchnu. Ďalej...
Moderná diskotéka s bublifukmi v Lililande bude už túto nedeľu
14.máj.2024 - V detskom zábavnom centre sa deti dostatočne vyšantia a rodičia si príjemne oddýchnu. Ďalej...
Na každý deň budú pre vaše ratolesti pripravené zábavné, pohybové a edukačné aktivity a nudiť sa rozhodne nebudú. Ďalej...
Zábavné centrum Lililand aj toto leto pripravuje niekoľko turnusov denného detského tábora
13.máj.2024 - Na každý deň budú pre vaše ratolesti pripravené zábavné, pohybové a edukačné aktivity a nudiť sa rozhodne nebudú. Ďalej...
Kedy hrá Slovensko? Aké posily zo zámoria prišli? Pozrite si prehľad pred MS v hokeji 2024. Ďalej...
Slovensko posiela jeden z najsilnejších tímov. Aký je rozpis zápasov MS v hokeji?
7.máj.2024 - Kedy hrá Slovensko? Aké posily zo zámoria prišli? Pozrite si prehľad pred MS v hokeji 2024. Ďalej...
Pozíciu PPC a social media špecialista môžeš v PROGNESSE obsadiť práve ty. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/ Social media špecialistu
3.máj.2024 - Pozíciu PPC a social media špecialista môžeš v PROGNESSE obsadiť práve ty. Ďalej...
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross