No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Naše rodinné čínske mäso

čínske mäsoTento recept sa v našej rodine varí už dlhé roky, bolo to jedno z prvých skutočných jedál, ktoré som bol schopný navariť aj sám (samozrejme neberiem do úvahy špagety  s morca dellou).  Myslím, že jeho pôvodná forma pochádza zo slávnej Veľkej medzinárodnej kuchárky, ktorú mali naše mamy povinne na poličke.  V rodine to voláme „čínske mäso“, aj keď s autentickou čínskou kuchyňou asi veľa spoločného nemá.  Je to niečo ako zjednodušené, poeurópštené indicko-čínske jedlo, ochutené kari korením, sójovou a worcesterovou omáčkou.

Je to však výborné, veľmi rýchle a jednoduché jedlo. Zo všetkých tu zverejnených jedál má hádam najlepší pomer  chuť/(rýchlosť +jednoduchosť). Preto je  vhodné aj pre začiatočníkov a  kuchárov, ktorí majú málo času a predsa chcú pripraviť niečo chutné.


Suroviny:

 • 400 g kuracieho mäsa
 • 1,5 lyžičky vegety
 • 2 žltka z vajec
 • 1 lyžička práškového cukru
 • 1 lyžička worcestrovej omáčky
 • 1 lyžica sójovej omáčky
 • 1,5 lyžice solamylu
 • 1,5 lyžičky kari prášku

Ja zvyknem tento recept podľa nálady dopĺňať aj inými ingredienciami – napr. biele víno, cayenne korenie,  cesnak, čerstvý zázvor, cibuľa – samozrejme nie všetko naraz, len 1-2 ďalšie prísady

Postup:

 1. Mäso nakrájam na menšie kúsky
 2. Premiešam ho so všetkými ostatnými prísadami
 3. Nechám aspoň niekoľko hodín pácovať, najlepšie celú noc. Keď sa naozaj ponáhľate, dá sa aj bez pácovania, resp.  s krátkou dobou, len to nebude ono.
 4. Na panvici zohrejem trošku oleja, hodím naň mäso  a upražím ho, kým je fajn mäkké (skúste mäso upiecť na silnom ohni, aby sa kura trošku pripieklo, ale nevyschlo, tie pripečené časti sú božské 🙂 )

Zaujímavé ponuky 4Home
Pre našich čitateľov so špeciálnou zľavou! Stačí pri nákupe zadať kód kupónu "AF5" a nakupujete ešte o 5% lacnejšie!

[gn_row] [gn_column size="1/2"]

[/gn_column] [gn_column size="1/2"]

[/gn_column] [/gn_row] čínske mäso


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross