No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Občianske združenie chce vybudovať rozhľadňu nad obcou, pomôcť k tomu môžete aj vy

RÁKOŠ – Občianske združenie Rákošská cächa chce vybudovať turistickú rozhľadňu nad obcou Rákoš v okrese Revúca. Má ísť o prvú rozhľadňu na Gemeri. Peniaze na tento projekt žiada cez Startlab, podporiť ho môžete aj vy. 

“Rákošská cächa je aktívnym občianskym združením od roku 2015, ktoré pravidelne prispieva k rozvoju kultúrno-spoločenského života v obci Rákoš a jeho okolí a tiež je aktívne v oblasti enviro aktivít, o čom svedčí úspešný projekt Chodník malých netopierov v obci, časť ktorého vás prinesie k plánovanej rozhľadni,” napísali na portáli. 

Článok pokračuje pod reklamou


Cieľom projektu je podľa občianskeho združenia výstavba prvej rozhľadni na Gemeri v obci, ktorá má bohatú banícku históriu. “Výstavbou rozhľadne výrazne prispejeme k miestnemu rozvoju regiónu Gemer, prilákame viac návštevníkov, spestríme turistickú trasu Rákoš - Sirk, zvýšime povedomie a ukážeme tak ďalší krásny "zabudnutý" kraj Slovenska. Z rozhľadne sa naskytne pohľad na vrchy: Kráľova hoľa, Sinec, Lipovec, Maginhrad, Hrádok, Kohút, na okolité banské obce Gemera (Nandraž, Rákoš, Kameňany), z rozhľadne sa tiež zahľadíte na Plešiveckú planinu, Volovské vrchy, Slovenský raj, až do Maďarska,” doplnilo združenie. 

Podľa ich slov má byť rozhľadňa situovaná na vrchu Pri Javore v nadmorskej výške 676 metrov nad morom. V okolí rozhľadne sa nachádza mnoho zaujímavostí a priamo ku nej vás bude viesť časť Chodníka malých netopierov. 

Článok pokračuje pod reklamou


Predpokladaný termín začatia výstavby je v roku 2022. “Prostriedky z kampane budú použité na vypracovanie projektovej dokumentácie na výstavbu rozhľadne. Vaša podpora je pre naše občianske združenie jediná možnosť, ako uskutočniť prvý krok k realizácii nášho sna o výstavbe rozhľadne nad našou malebnou obcou Rákoš. Projekt bude ďalej financovaný zo zdrojov EÚ a sponzorských príspevkov,” konkretizovalo združenie. 

Občianske združenie Rákošská cächa žiada na portáli sumu 3 000 eur. Za podporu môžete získať aj rôzne odmeny. Za päť eur získate magnetku od združenia, za 30 eur knihu Jelšavské povesti, za 40 eur knihu Revúca a okolie z neba, za 100 eur splav rieky Muráň na kajakoch, za 150 eur prechod náučným chodníkom malých netopierov s odborným výkladom a za 200 eur zážitkové ubytovanie v Coburgovskom kaštieli. 

Foto: Startlab.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross