No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V niekoľkých mestách vzniknú poradenské centrá, kraj chce vytvoriť bezpečné miesto pre mladých ľudí

Foto: ilustračné, Pixabay.com

RIMAVSKÁ SOBOTA/REVÚCA - V Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) vznikne sedem centier poradenstva pre mladých. Dve z nich sa budú nachádzať aj v našom regióne, konkrétne v Rimavskej Sobote a Revúcej.

Ako pre Rimava.sk povedala hovorkyňa BBSK Lenka Štepaneková, predpokladané spustenie centier je naplánované na prelom mesiacov február a marec 2022, no všetko závisí od aktuálnej pandemickej situácie.

Článok pokračuje pod reklamou


Na všetkých sedem centier je vyčlenených viac ako 3,5 milióna eur. "V súčasnosti sa realizujú verejné obstarávania na vybavenie všetkých centier a následne bude zostavený rozpočet pre jednotlivé centrá," vysvetlila Štepaneková.

Pre koho budú centrá prioritne určené?

Centrá sa budú zameriavať na skupinu NEET (Not in Education, Employment, or Training, v preklade: nevzdelávajú sa, nie sú zamestnaní alebo v odbornej príprave).

"Cieľom projektu je overiť pilotný model prístupu k práci s mládežou pre podporu zamestnanosti a vypracovať regionálnu štúdiu uplatniteľnosti modelu centier práce s mládežou ako nástroja práce s mládežou, starostlivosti o mládež a podpory zamestnanosti mladých a predchádzaniu ich upadnutiu do statusu NEET," vyjadrila sa hovorkyňa.

Článok pokračuje pod reklamou


Cieľovou skupinou tak bude skupina NEET do 30 rokov s dôrazom na ženy, marginalizované rómske komunity, osoby so zdravotným postihnutím, migrantov, súčasných a bývalých klientov centier pre deti a rodiny, iné zraniteľné a znevýhodnené osoby a žiakov základných škôl a stredných škôl vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ktorí sú najviac ohrození situáciou NEET.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross