No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Domov dôchodcov v Rim. Sobote je v karanténe, musel prijať opatrenia

RIMAVSKÁ SOBOTA – Čísla pozitívnych testov na Covid-19 neustále stúpajú. Pozitívnym výsledkom sa nevyhli ani v rimavskosobotskom domove dôchodcov. Od 26. októbra do 5. novembra je spomínané zariadenie uzatvorené z dôvodu karantény.

Na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Rimavskej Sobote sú pre DD a DSS Rimavská Sobota vydané opatrenia v podobe zákazu návštev v zariadení, zhromažďovania sa klientov, ktorí nesmú opúšťať priestory zariadenia, zabezpečenia a dodržiavania hygienicko-epidemiologických opatrení v súlade s odporúčaním Úradu verejného zdravotníctva SR.

Článok pokračuje pod reklamou


„V DD a DSS Rimavská Sobota je situácia stabilizovaná a aktuálne evidujeme jedného pozitívneho zamestnanca v domácej izolácii a troch klientov izolovaných v karanténnych miestnostiach v súlade so schváleným pandemickým plánom,“ uviedla pre Rimava.sk Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Banskobystrického samosprávneho kraja, pod ktorý domov dôchodcov spadá.

Podľa jej slov je situácia stabilizovaná z dôvodu vysokej zaočkovanosti. „Pri klientoch je to 79,8 percent a pri zamestnancoch 88,5 percent,“ dodala Štepáneková. Podmienky návštev sociálneho zariadenia budú priebežne aktualizované podľa epidemiologickej situácie v okrese a v zariadení.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross