No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ivan Hazucha zhodnotil predvolebný boj: Klamstvo na klamstve, povedal

29. októbra 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA Kandidáta na primátora Rimavskej Soboty Ivana Hazuchu, ktorý sa uchádzal aj o post poslanca mestského zastupiteľstva a poslanca VÚC, sklamala pomerne nízka účasť voličov v župných voľbách. Je veľmi zvedavý, ako tieto voľby dopadnú.

„Je veľmi ťažko odhadnúť, aké mali ľudia pri voľbách nálady. Ja nie som dobrý tipér, nikdy som netipoval. Čo ma prekvapuje, čakal som omnoho vyššiu účasť. Javí sa, že je pomerne nízka,“ zhodnotil Ivan Hazucha. Poznamenal, že niektorí voliči sa rozhodli odvoliť len v komunálnych voľbách. „Je to zvláštne. A je to chyba tých, ktorí sú vo vedení samospráv, že ľudí neinformujú o tom, že VÚC je dôležitý. Stále hovorím, že VÚC má veľký vplyv na život ľudí, ale ľudia o tom nemajú informáciu,“ dodal s tým, že voľby podľa neho netreba vnímať ako právo, ale ako povinnosť. „Keď to tak nie je, tak prídeme aj o to právo.“

Článok pokračuje pod reklamou


A aké má očakávania? „Som zvedavý, aký význam bude mať tá premrštená kampaň určitého politického zoskupenia. Podľa mňa tá kampaň bola na tieto pomery veľmi nemiestna. Aj čo sa týka vizuálu, bolo toho veľa,“ zhodnotil. „Ja som ľavičiar a socialista. Myslím si, že toto je hrozne nebezpečné aj do budúcnosti, takto prepínať kampaň, pretože kampaň stojí aj peniaze. Môžu sa stať dve veci: že ľudia budú kandidovať, v honbe a túžbe po moci sa budú chcieť vyrovnať tomuto zmätkárstvu, ktoré tu bolo, a budú na to míňať veľa peňazí. A viete, čo sa stane? Keď sa dostanú k moci, budú kradnúť ako svine,“ myslí si Ivan Hazucha. Druhá možnosť je podľa neho tá, že ľudia, ktorí majú radi politiku, venujú sa jej a sú čestní, nebudú môcť kandidovať. Šialené sumy sa podľa neho investujú aj do kampaní kandidátov na županov.

„Myslím si, že asi najlepšie to má našliapnuté Jozef Šimko, a to kvôli tomu, že je v parlamente a má možnosti. Keby chcel, vedel by pre Rimavskú Sobotu veľa vybojovať,“ povedal na margo komunálnych volieb s tým, že je otázne napríklad to, ako dlho bude táto vláda pri moci a či dodrží sľuby. „Dúfam, že čo najkratšie, ako môže byť,“ dodal s tým, že spoliehať sa na súčasných ministrov je krátkozraké.

„Čo sa týka spolupráce, vieme, že s pánom primátorom je spolupráca takmer nemožná,“ povedal ďalej Hazucha, ktorý spomenul aj neférovú a nepravdivú kampaň, ktorú primátor viedol. „Klamstvo na klamstve. Ako vôbec môže človek predstúpiť pred ľudí s otvoreným klamstvom? Permanentne tvrdí, že internát už raz bol zakonzervovaný, že bol zamurovaný. Videli ste, že by bol niekedy zamurovaný? Ako si niekto môže dovoliť takto klamať,“ uviedol s tým, že spoluprácu si vie predstaviť s ktorýmkoľvek iným kandidátom. „Už viem, že s ním sa nedá.“ Kandidáta Jaroslava Bagačku označil za človeka kompromisu so zmierlivou povahou.

Ako povedal na záver, uvedomuje si dôležitosť VÚC. „Mesto by malo spolupracovať s poslancami VÚC. Mesto je centrom regiónu,“ povedal s tým, že okres potrebuje poslancov, ktorí sa do diania zapájajú aktívne, chodia na zastupiteľstvo pripravení a študujú predložené materiály. „Za nimi nevidieť nič,“ povedal na margo súčasných krajských poslancov za okres Rimavská Sobota.

„Mal by sa zmeniť zákon, aby primátori okresných miest boli automaticky poslancami VÚC,“ povedal na záver Ivan Hazucha.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross