No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Svetový deň cestovného ruchu oslávi aj múzeum, ponúka výstavu Syseľ a vstup zadarmo

RIMAVSKÁ SOBOTA - Pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu si Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote pripravilo pre návštevníkov niekoľko zaujímavých podujatí, ktoré sú venované turizmu na Gemeri.

Počas podujatia, ktoré sa uskutoční v utorok 28. septembra, si budú môcť návštevníci pozrieť napríklad aj výstavu Syseľ, ktorá je v múzeu už do 9. septembra a potrvá do 30. januára 2022. "Výstava je zameraná na najfotogenickejšieho hlodavca - sysľa pasienkového, jeho život, prostredie, ohrozenia, ktorým čelí a opatrenia na jeho pomoc. Počas prehliadky môžu deti vstúpiť do syslej nory v nadživotnej veľkosti," uviedla PR referentka múzea Martina Oštrom - Mareková.

Doobedňajšie hodiny svetového dňa budú zamerané na školské skupiny. Študentom sa predstaví aj Oblastná organizácia cestovného ruchu Gemer. "Organizácia predstaví svoju činnosť, najúspešnejšie projekty v oblasti rozvoja cestovného ruchu a zároveň ponúkne tipy na výlety v Gemeri a Malohonte," konkretizovala Mareková.

Okrem OOCR Gemer sa predstaví aj animačný program s názvom Cestou necestou, ktorého cieľom je priblížiť návštevníkom krásy regiónu. Na zintenzívnenie zážitku z prezentácie si návštevníci budú môcť vytvoriť pojmovú mapu. "Pri jej zostavovaní sme sa zamerali na to, aby prostredníctvom vybraných hesiel a vytýčenej turistickej trasy v regióne, mohli vo výslednej podobe účastníci vidieť, koľko zaujímavostí sa tu nachádza," dodala Mareková.

O 16:00 navštívi priestory múzea Jana Šmídtová zo správy Národného parku Muránska planina. "Tá nám vo svojej prednáške predstaví Muránsku planinu a jej turistické miesta. O 17.00 hod. biologička múzea RNDr. Monika Gálffyová prevedie návštevníkov výstavou Syseľ," uzavrela.

PR článok

Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross