No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vymenia drevenú sochu Jánošíka na Klenovskom Vepri, obec vyhlásila verejnú zbierku + TIP na výlet

16. marca 2022 | |  | 

KLENOVEC – Poškodenú sochu na Klenovskom Vepri by mala nahradiť nová. Dreveného Jánošíka plánujú na Jánošíkovu skalu osadiť v sobotu 14. mája.

Klenovský Vepor, najvýraznejší vrch pohoria Veporské vrchy, je tradičnou destináciou turistov, ale i občasných výletníkov či vysokohorských cyklistov. Turistika v tomto prostredí má svoje jedinečné čaro.

Článok pokračuje pod reklamou


Miesto bude zdobiť aj nová socha Jánošíka. Jej výmenu zabezpečí OZ RODON Klenovec, Lesy SR, Odštepný závod Rimavská Sobota, Lesná správa Klenovec, obec Klenovec a obec Rimavské Zalužany. Ako ďalej pre Rimava.sk povedal starosta Rimavských Zalužian Milan Medveď, obec organizuje verejnú zbierku na dofinancovanie tejto sochy. „Zbierka sa koná od 22. 2. 2021 do 31. 5. 2022,“ dodal s tým, že vopred ďakujú za podporu.

Tip na výlet

Klenovský Vepor (1338 m n. m.) je najvýraznejším vrcholom pohoria Veporské vrchy v oblasti Slovenského rudohoria. Oblasť je opradená mnohými legendami a za svoje meno vďačí typickému tvaru, ktorý pripomína chrbát divej svine, teda "vepra", podľa čoho ho spoznáme takmer z každého vrcholu Slovenka.

Ak máte radi turistiku, pekné výhľady a pobyt v prírode, výstup na Vepor môže byť vašou najbližšou turistikou. Na Klenovský Vepor vedie viacero značených chodníkov. Východiskom túr môžu byť obce Klenovec - Skorušiná (cca 7 km), Pohronská Polhora (cca 7 km) či Sihla, tiež mesto Tisovec alebo sedlo Zbojská.

Trasa zo Skorušinej.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross