No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Akčný Deň otvorených dverí na strelnici v Tormáši

perex-strelnicaNa strelnici v mestskej časti Tormáš v Rimavskej Sobote bolo uplynulú sobotu rušno. Strelecký klub Magnum Rimavská Sobota zorganizoval Deň otvorených dverí. „Členovia klubu si pre zvedavých návštevníkov pripravili na ukážku prístupné krátke a dlhé ručné palné zbrane, perkusné teda historické zbrane, nové zbrane, či samopal,“ uviedol pre Rimava.sk Emil Cirbus, jeden z členov Magnum klubu.

Cieľom Dňa otvorených dverí bolo podľa člena klubu prezentovanie a poskytnutie čo najviac informácií o zbraniach a správnom zaobchádzaní s nimi, ako aj samotného klubu Magnum. Podľa jeho slov odvážnejší záujemcovia - návštevníci mali možnosť vyskúšať si streľbu z prístupných zbraní pod odborným dozorom. Ako ďalej poznamenal počas celého dňa poskytovali členovia klubu odborné informácie o zbraniach, k športovým a streleckým disciplínam, či k možnosti získania zbrojného preukazu. „Prevažná väčšina zvedavcov zavítala na strelnicu v doobedňajších hodinách,“ podotkol Cirbus, podľa ktorého členovia klubu boli spokojní nielen s účasťou, ale i s počasím aj napriek popoludňajšej búrke.

„Takouto ukážkou sa príslušníci športovo - streleckého klubu snažili prezentovať, že nie zbrane, ale ľudia, ktorí ich držia sú nebezpeční,“ dodal na záver.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Klub Magnum Rimavská Sobota


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross