No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Batožina Falconistov bola po medzinárodnom turnaji ťažšia o ďalšie cenné kovy

26. novembra 2015 | |  | | |

perex-falconFalconisti opäť ukázali svoju bojovnosť a z turnaja na východnom Slovensku si doniesli niekoľko cenných kovov. Uplynulú sobotu sa v Košiciach konal už deviaty medzinárodný turnaj ILYO CUP and CEFTA Championships 2015. Ako ďalej Rimava.sk informoval tréner z klubu Falcon Jaroslav Dóbi, celkovo sa turnaja zúčastnilo približne tristo súťažiacich z 24 klubov z 9 štátov.„Bojovalo sa v disciplínach Kyorugi – zápas a v predvádzaní foriem - Poomsae. Falcon mal zastúpenie v obidvoch disciplínach,“ doplnil Dóbi, podľa ktorého v predvádzaní Poomsae zabojovalo sedem členov. „Davidová Laura a Frgolec Damien konkurenciu vo svojej kategórii rozdrvili a získali prvé miesta. Na druhom mieste sa vo svojich kategóriách umiestnili súrodenci Frgolec Mirko a Frgolcová Kristína. Karolína Mravcová nastúpila na Poomsae po niekoľko mesačnej pauze a konkurencii hneď ukázala svoje kvality a len tesne skončila na druhom mieste,“ priblížil tréner a dodal, že na treťom mieste sa umiestnila Anetka Lukáčová, ktorá bola v rovnakej kategórii ako Laura. Podľa jeho slov, na svoje prvé vystúpenie v tejto disciplíne nastúpila aj Ferenczová Cynthia, ktorá si v konkurencii 11 pretekárok počínala skvele a skončila len tesne za medailovými priečkami na štvrtom mieste.

V disciplíne zápas nastúpilo podľa trénera desať bojovníkov. „Ako prvý bol Oliver Roško, ktorý mal proti sebe skúseného zápasníka s vyšším technickým stupňom. Recept sme na súpera nakoniec našli a po vyrovnanom zápase sa rozhodlo na zlatý bod kde bol Oliver úspešný a získal tak zlato. Na zlaté priečky sa postupne prebojovali dvoma vyhratými zápasmi aj Frgolec Damien, Riško Engler, Mravcová Karolína a Giovanni Slanec,“ uviedol Dóbi, podľa ktorého sa Lukáčová Anetka sa taktiež prebojovala vo finále, ale tesný bodový rozdiel ju posunul na druhé miesto, rovnako skončil aj Tomáš Kuvik. Ako Dóbi ďalej poznamenal, na bronzovej priečke skončila Dávidová Laura, ktorá aj zo silne narazenou rukou zápas dokončila hoci ju to stálo veľa síl a postup do finále. „Mirko Frgolec mal pred sebou tri zápasy, v prvom si so súperom poradil hladko a v druhom mu už sily nestačili a tak do finále nepostúpil a skončil na treťom mieste,“ dodal tréner, podľa ktorého posledným bojovníkom z radov Falconistov bol Lukáš Kurek, ktorý mal taktiež pred sebou tri zápasy. „Lukáš si počínal v prvom zápase veľmi dobre, ale skúsený súper si udržal bodový náskok a Lukáša z ďalších bojov vyradil, získal ďalšie skúsenosti a skončil na peknom piatom mieste,“ priblížil.

Na turnaji sa klubu Falcon podľa Dóbiho podarilo obhájiť zisk veľkého pohára v hodnotení klubov za zápas, kde klub získal piate miesto z 24 klubov pre rok 2015, podobne ako v roku 2014. „Veľký pohár za Poomsae Falconu ušiel len tesne kde sme sa umiestnili na štvrtom mieste z 11 klubov,“ dodal na záver Dóbi, ktorý bojovníkov z Falconu sprevádzal na turnaji spoločne aj s Miroslavom Bitalom, Petrom Kojnokom a niektorími rodičmi, ktorí podľa jeho slov vytvorili Falconistom hlučnú divácku kulisu.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross