No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BEDMINTON: Hnúšťanskí gymnazisti obsadili stupeň víťazov, potvrdili aj úlohu favorita

Študenti z Gymnázia Mateja Hrebendu v Hnúšti majú za sebou úspešné školské Majstrovstvá Slovenskej republiky základných a stredných škôl v bedmintone, ktoré sa uskutočnili koncom marca v Trenčíne. Na turnaji obsadili kompletný stupeň víťazov a potvrdili aj úlohu favorita, a to ziskom titulu Školský majster Slovenska v bedmintone na školský rok 2016/2017. Rimava.sk o tom informovala Miroslava Pevná, učiteľka z Gymnázia Mateja Hrebendu v Hnúšti.

Podľa jej slov si študenti svoju účasť na majstrovstvách vybojovali po okresných, regionálnych a následne v krajských kolách. Dievčatá v kategórii stredné školy reprezentovali Monika Hrušková, Vanessa Mináčová, kategóriu stredné školy chlapci zastupovali Dárius Bálint, Martin Vrbinský a v kategórii základné školy dievčatá Alžbeta Bálintová a Zdenka Slatinská.

„V kategórii žiačky stredných škôl to mali hnúšťanské dievčatá Hrušková a Mináčová veľmi ťažké, v skupine sa stretli štyri najsilnejšie kraje a Vanesska sa nešťastne zranila. Napriek zraneniu obidve dievčatá bojovali a len tesne prehrali s dievčatami z Košíc, ktoré sú členkami reprezentačného tímu,“ priblížila Pevná a dodala, že zo skupiny postúpili z druhého miesta. Ako doplnila, v konečnom súboji o tretie miesto vyhrali a pre školu vybojovali cennú bronzovú medailu a pohár.

Rovnako sa darilo aj chlapcom. Dárius s Martinom postúpili zo skupiny z 1. miesta a po prehre s košickým tímom vybojovali pre Banskobystrický kraj striebornú priečku.

„Zdenka s Betkou boli naším tajným želiezkom v ohni. Najprv predviedli vynikajúce výkony s dievčatami z Prešova a ako zápas majstrovstiev môžem hodnotiť finálový zápas s dievčatami zo Športového gymnázia v Košiciach. Obidve dievčatá zahrali na kurte svoje životné zápasy a po výhre sa stali víťazkami kategórie základných škôl,“ ozrejmila Pevná, podľa ktorej dievčatá potvrdili úlohu favorita a získali titul Školský majster Slovenska v bedmintone na školský rok 2016/2017.

Gymnazisti a gymnazistky z malého mesta Hnúšťa po ťažkej tréningovej práci zúročili svoje snaženie a obsadili prvé, druhé a tretie miesto. „Vzorne reprezentovali školu a mesto. Dokázali tak, že sú nielen vynikajúci žiaci, ale aj úspešní športovci,“ poznamenala na záver učiteľka.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Gymnázium Mateja Hrebendu v Hnúšti


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross