No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bedmintonisti na M-SR potvrdili formu žiakov, majstrami sú aj medzi dorasteneckými družstvami

15. júla 2013 |  | |

bedmintonistiKlenovskí bedmintonisti potvrdili svoju formu medzi jednotlivcami na Majstrovstvách Slovenska (M-SR) starších žiakov v Rozhanovciach (4-5.mája), odkiaľ odišli s niekoľkými zlatými medailami. Ten istý mesiac absolvovali niekoľko ďalších súťaží, no najlepšie obstáli v Trenčíne na M-SR, kde družstvo Klenovca vyhralo s Košicami a po 23 rokoch získalo opäť majstrovský titul v dorasteneckých družstvách. Ide v poradí už o ich tretí titul. O jednotlivých úspechoch a výsledkoch bedmintonistov ďalej Rimava.sk informoval Ivan Majorský z bedmintonového oddielu TJ D. Klenovec.

M-SR Trenčín

Do Trenčína 18. mája na M-SR dorasteneckých družstiev cestovala desaťčlenná výprava. Vedúci výpravy Richard Bálint, Ján Šmatlák a hráči: Richard Šmatlák, Ivan Hruška, Pavol Kochan, Dárius Bálint, Nikoleta Bálintová, Monika Hrušková, Renáta Surová a Vanessa Mináčová. Za súperov mali najprv družstvo CEVA Trenčín, nad ktorým zvíťazili 6-1 !!! Že prehral len Pavol Kochan nie je podstatné, snáď poučné pre neho, aby kondične, technicky, takticky i silovo pridal. Ale to sa týka aj ostatných hráčov. Súčasne Lokomotíva Košice zdolala Mšport Trenčín 4-3. Treba zdôrazniť, že Mšport stiahol z Dánska Mateja Hliničana, ktorý je najlepším juniorom Slovenska s cieľom získať pre tento klub titul!!!
V druhom kole sme Mšportu podľahli 3-4. Vo dvojhrách a štvorhrách chlapci jednoznačne prehrali a dievčatá naopak vyhrali. V rozhodujúcom siedmom zápase v mixe sme prehrali. Súčasne Košice - CEVA len 4-3 a potom Mšport – CEVA 4-3.

Dorastenci Klenovca po prebraní zlatých medailí: zľava - Monika Hrušková, Pavol Kochan, Vanessa Mináčová, Richard Šmatlák, Nikoleta Bálintová, Dárius Bálint, Renáta Surová a Ivan Hruška.

Dorastenci Klenovca po prebratí zlatých medailí: zľava - Monika Hrušková, Pavol Kochan, Vanessa Mináčová, Richard Šmatlák, Nikoleta Bálintová, Dárius Bálint, Renáta Surová a Ivan Hruška.

Nasledovalo tretie – finálové kolo: víťaz stretnutia sa mal stať aj majstrom Slovenska. Družstvo Klenovca s Košicami vyhralo 5:2 a po 23 rokoch získalo opäť majstrovský titul v dorasteneckých družstvách !!! V poradí tretí. Pri prvých dvoch bol Richard Bálint ako hráč, teraz ako jeden z piatich trénerov. Až tak veľa trénerov? Treba totiž zobrať do úvahy, že hráči netrénovali len v telocvični ZŠ v Klenovci, kde trénermi boli hlavne Majorský, Ing. Šmatlák, Bálint, ale aj Hruška st., ktorý trénoval s deťmi na kurte doma a napokon aj p. Kessler, ktorý trénoval na reprezentačných zrazoch Bálintovú. Takže popri majstrovskom titule žiakov je aj družstvo dorastu MAJSTROM SLOVENSKA

Majstrovstvá Slovenska starších žiakov Rozhanovce
V tejto kategórii starší žiaci Klenovca už v marci získali titul v súťaži družstiev, takže sa očakávalo, že súťaž jednotlivcov bude v znamení víťazstiev hráčov Klenovca. A bola tomu skutočne tak:
Finále dvojhra chlapcov: Šmatlák – Pevný (GMH Hnúšťa) 21-10, 21-14. Zlato pre Klenovec a striebro pre Hnúšťu!!!
Finále dvojhra dievčat : Hrušková – Drotárová (Loko Košice) 21-14, 21-16 Zlato pre Klenovec
Finále štvorhra chlapcov: Trnavský, Šmatlák (2)– Horák, Hrnčár (Ilava,Trenčín-1) 21-11, 26-24 Zlato pre Klenovec
Finále zmiešanej štvorhry: Šmatlák, Hrušková – Horák, Prostináková (Ilava) 13, -19, 21-6 Zlato pre Klenovec
Finále štvorhra dievčat: Palková, Vargová K.(Loko Košice) - Drotárová, Orlovská (Košice, Prešov) 21-13, 19-21, 21-13. Len v tejto disciplíne nemal Klenovec účasť vo finále, pretože dvojica Hrušková, Mináčová (obe Klenovec) v semifinále podľahla dvojici Orlovská, Drotárová 16 – 21; 12 – 21. Klenovčanky boli veľmi, veľmi sklamané. Získali teda len bronzovú medailu ako i Kristína Žeravá (BK GMH Hnúšťa).

Majstrovstvá SR najmladších hráčov sa uskutočnili 12. mája v peknom prostredí športovej haly na Gymnáziu v Šuranoch na 6 kurtoch. Z Klenovca cestovali 8 hráči a 7 dospelých. Nemali sme veľké oči a túžili sme po zisku jednej medaily. Túžbu vyplnila dvojica Alžbeta Bálintová, Michaela Ostricová vo štvorhre dievčat ziskom bronzovej medaily!!!. Chlapci Parobek, Černák a Vranský prehrali už v prvom kole, ale o poradie sa podarilo nejaké zápasy vyhrať. Dievčatá, sestry Figuliové prehrali až po trojsetových bojoch a Hrušková, Bálintová a Ostricová prehrali až v druhom kole a bojovali o umiestenia na 9-16. mieste. V mixe prešiel pár Pačesa (Hnúšťa), Bálintová cez Parobeka s Ostricovou 23-21, vyhrali ešte aj v ďalšom druhom kole, ale potom aj oni dostali stopku. Družstevník Klenovec.

Kompletné umiestenie hráčov z okresu Rimavská Sobota

vysledky-okres

Friedrichshaven (Nemecko) 10-12.mája.  Monika Hrušková, Ivan Hruška a Richard Šmatlák sa zúčastnili na vlastné náklady medzinárodného turnaja mládeže, kde bola účasť okolo 500 hráčov v kategóriách U11-U19 (5 kategórií). Hráči v jednotlivých kategóriách boli rozdelení do skupín a víťazi postúpili do pavúka, ktorý mal 16 hráčov. Šmatlák a Hruška obsadili 2. resp. tretie miesto a súťaž skončili. Vo štvorhre spolu prehrali. Jedine Monika skupinu vyhrala. Vyhrala aj jeden zápas v pavúku skončila na 3-4. mieste. Vyhrala Schärová zo Švajčiarska, druhá Budzelová z ČR. Hralo až 52 hráčok!!! Ešte lepšie skončila Monika Hrušková vo štvorhre. Hrala ju so Slatinskou (ČR) a súťaž VYHRALI!!! Čo je ďalší významný úspech našej hráčky!!!

Zdroj: Ivan Majorský z bedmintonového oddielu TJ D. Klenovec


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross