No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Klenovskí bedmintonisti žnú úspechy na národných šampionátoch

V mesiaci apríl a máj sa tradične konajú národné šampionáty jednotlivých kategórií v bedmintone. Klenovčania aj tento rok potvrdzujú, že právom patria medzi slovenskú špičku.Rimava.sk informoval Richard Bálint.

Boje o majstrovské tituly sa začali v Prešove v dňoch 13.-14.apríla Majstrovstvami Slovenska v kategórii staršieho dorastu (U19). Až štyria slovenskí reprezentanti si podelili tituly v jednotlivých disciplínach. Medzi nimi aj klenovská hráčka Nikoleta Bálintová, ktorá si z majstrovstiev uchmatla tituly v obidvoch párových disciplínach. Štvorhru ovládla so spoluhráčkou Repiskou a v mixe obhájila vlaňajší titul so Žďárskym z Trenčína. Vo dvojhre vybojovala striebro, keď dobre rozbehnuté finále nezvládla a v koncovke podľahla Repiskej zo Zvolena. Výborným výsledkom sa prezentoval iba 14-ročný Richard Šmatlák, keď v semifinále podľahol neskoršiemu víťazovi Baluchovi z Prešova. Na šampionáte sa predstavili aj súrodenci Hruškovci, avšak bez medailového umiestnenia.

O týždeň neskôr, 19.-21.apríla, sa v Trenčíne konali Majstrovstvá Slovenska dospelých. Z Klenovca na nich štartovala len Nikoleta Bálintová. Aj tu sa jej podarilo vybojovať dve medailové umiestnenia, tentokrát s bronzovým leskom. Vo štvorhre s Repiskou zo Zvolena podľahli v semifinále neskorším majsterkám Slovenska, dvojici Zabavníková/Čižnárová v dvoch setoch. Druhý bronz vybojovala Nikoleta v dvojhre žien, kde ju od finále delili len tri košíky. Orlovskej z Prešova podľahla v troch setoch. Aj v mixe podľahli neskorším víťazom tejto disciplíny, dvojici Tomčko/Zabavníková tesne pred bránami semifinále.

Uplynulý víkend mali svoj sviatok aj mladší dorastenci (U17) v Košiciach. Ani tu nesklamal Richard Šmatlák, ktorý vybojoval striebro vo dvojhre chlapcov. Vo finále nestačil na Dratvu z Košíc, ktorému podľahol v dvoch setoch. S Monikou Hruškovou skončili v zmiešanej štvorhre na bronzovej priečke. Prekvapujúcu bronzovú medailu vybojoval Marek Trnavský spolu s Jariabkom z Trenčína v štvorhre chlapcov. Na šampionáte sa predstavili aj Ivan Hruška, Dárius Bálint, Pavol Kochan, Renata Surová a Vanessa Mináčová. Ich nádeje sa však skončili v prvých, resp. druhých kolách jednotlivých disciplín.

[nggallery id=989]


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross