No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pozriete sa, ako sa darilo bedmintonistom z okresu R. Sobota

12. februára 2015 |  | |

Richard ŠmatlákBedmintonisti z okresu Rimavská Sobota majú za sebou v sezóne 2014/2015 ďalšie súťaže. Na Slovensku sa v priebehu uplynulých týždňov odohralo šesť celoslovenských GPA turnajov a desiatka GPB regionálnych turnajov. Pozrite sa, ako sa nádejným talentom darilo v jednotlivých kategóriách. O priebehu súťaží Rimava.sk informoval Ivan Majorský.

Najmladší žiaci: Trenčín 17.január - Najviac sa darilo Pálešovi (NR Hnúšťa), keď vo dvojhre obsadil druhé miesto. Z dievčat zasa Alexandre Figuliovej, keď vo dvojhre skončila na 3-4. mieste a spolu s Osuchovou vo štvorhre skončili druhé (obe D. Klenovec).

Mladší žiaci: Prešov 7. február - Medaily získali iba hráčky D. Klenovec Michaela Ostricová a Alžbeta Bálintová vo štvorhre. Vo dvojhre obe i so Slatinskou (NR Hnúšťa) potvrdili rebríčkové 5-8. miesto. Chlapci Hnúšte, najmä Peter Pačesa, sa snažili, ale na medailové umiestnenie sa nedostali. Spomínaný Pačesa prehral s víťazom turnaja Orságom (Trenčín)
v druhom kole až po troch setoch!

Richard Šmatlák nás v dňoch 12-14. februára bude reprezentovať na Hungari junior Open v maďarskom Pécsi. Z haly budú naživo zo všetkých 9-tich kurtov!!!
Starší žiaci: Prešov 31. január - Na turnaji bola nižšia účasť v dôsledku zlých ciest. Takže z našej oblasti vycestovala iba Frederika Bálintová (D. Klenovec). Hralo len 16 dievčat z 24 možných. Frederika jeden zápas vyhrala, zdolala Gašparovú z Trenčína 23:21, 21:18 čo ju vynieslo na 5-8. miesto. Podľahla víťazke turnaja Orlovskej so cťou 15:21, 19:21. Frederika má chuť trénovať, takže jej výkon bude rásť.

Mladší dorastenci: Zvolen 24. január - Okres zastupovali hráči D. Klenovec a GMH Hnúšťa. Najviac sa darilo R. Šmatlákovi, ktorý vyhral dvojhru a spolu s M. Trnavským obsadili vo štvorhre druhé miesto. D. Bálint vo všetkých disciplínach skončil na 3-4. mieste (všetci D. Klenovec). Vl. Pevný a Kr. Žeravá (GMH Hnúšťa) v mixe skončili na 3-4. mieste. Vo zvyšných disciplínach boli na tom horšie. Pevný sa na kurty vrátil po troch mesiacoch po chorobe.

Starší dorastenci: Prešov 10. január - Tu hrali tiež spomínaní hráči, plus V. Pevná. Umiestnenia: Richard Šmatlák dvojhra 1; štvorhra 3-4.; mix 2, Dárius Bálint 9-16; 5-8; 9-16, Vladan Pevný 9-16; 9-15; 9-16, Kristína Žeravá 9-16; 5-8; 9-16 a Viktória Pevná 9-16; -8; 17-23. Šmatlák nás v dňoch 12-14.2 bude reprezentovať na Hungari junior Open v maďarskom Pécsi. Z haly budú naživo zo všetkých 9-tich kurtov!!! Prenosy

Dospelí: Čím staršia kategória, tým sa lepšie výsledky ťažšie dosahujú. Opäť oblasť zastupovali známe mená z dorastu. Bálintovi sa podarilo z kvalifikácie dostať do hlavnej súťaže. Šmatlák nemusel hrať kvalifikáciu. Obaja potom v hlavnej súťaži zvíťazili v prvom kole a potom prehrali čo im vynieslo 9-16. miesto. Tak vysoko sa ešte klenovský hráč (muž) nedostal. Turnaja sa zúčastnili aj klenovčanky v drese iných klubov, ale sa im nedarilo. Je to pochopiteľné veď obe Romana Surová i Nikoleta Bálintová počas skúšobného obdobia na VŠ veľa toho nenatrénovali. V párových disciplínach sa väčšinou cez prvé kolo neprebojovali.
Od teraz do konca marca budú prebiehať oblastné majstrovstvá SR skupín východ a západ. Jedno z nich bude v Hrachove 28. februára v kategórii U15.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross