No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Záver bedmintonovej sezóny patril Richardovi Šmatlákovi

27. júna 2014 |  | |

bedmintonistiSezóna 2013/2014 patrila bezpochyby nádejnému klenovskému bedmintonistovi Richardovi Šmatlákovi. Na všetkých hlavných turnajoch, na ktorých sa zúčastnil, vybojoval vo dvojhre prvenstvo.

Posledným turnajom zavŕšil dominanciu v kategórii do 17 rokov a na Majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnili 10.-11.mája v Prešove, vybojoval dokonca tri majstrovské tituly. Vo dvojhre dokonca nestratil ani set.  Marek Trnavský a Dárius Bálint po výhrach v prvom kole v druhom na svojich súperov nestačili. Z dievčat štartovala len Monika Hrušková, ktorá si z dvojhry odniesla bronz a v mixe spolu so Šmatlákom zlato. Bronz pridala ešte vo štvorhre, kde štartovala s Hangalovou zo Šurian. Štvorhra chlapcov bola jednoznačnou záležitosťou páru Šmatlák/Balucha (PBA Prešov), bronz pridala čisto klenovská dvojica Hruška/Trnavský. Šampionát bol smolným pre Ivana Hrušku, ktorý tesne pred podujatím ochorel a tak štartoval len vo štvorhre, kde aj napriek zdravotným ťažkostiam vybojoval medailu. Jediným zástupcom, ktorému sa nepodarilo vybojovať si cenný kov, bol Dárius Bálint, ktorému chýbalo trochu povestného šťastia na to, aby vystúpil na stupne pre víťazov.

Hrachovo bolo 17.mája dejiskom Majstrovstiev Slovenska najmladších žiakov do 11 rokov. V takpovediac domácom prostredí štartovala šestica klenovských hráčov. Spomedzi chlapcov sa najviac darilo Gabrielovi Parobekovi, ktorý si spolu s Andrejom Vološčukom (ZŠ NR Hnúšťa) vybojoval vo štvorhre chlapcov bronzovú medailu. Do druhého kola sa prebojoval Samuel Vranský, ktorý štartoval s Kudláčom (Slávia Trnava). Vo dvojhre siahal Parobek na medailu, avšak proti druhému nasadenému Gálikovi (M-Šport Trenčín) sa nedokázal presadiť. Vranský sa z prvého kola neprebojoval. Z dievčat sa vo dvojhre do osmičky prebojovala Eva Hrušková, no aj ona stroskotala na druhej nasadenej Hlavačkovej z Partizánskeho. Z prvého kola nepostúpili Ema Vrbinská a Sofia Osuchová. O čosi viac sa darilo Alexandre Figuliovej, no aj ona po výhre v prvom kole už z druhého nepostúpila. Štvorhra dievčat sa skončila bez medailovej účasti Klenovca, keď dvojice Figuliová/Hrušková a Osuchová/Vrbinská skončili v prvom, resp. druhá dvojica v druhom kole. V mixe bol maximom pre klenovské páry postup medzi 16 najlepších párov.

Tohtoročnú sezónu zavŕšili veteráni svojimi majstrovstvami 24.mája v Trenčíne. Z Klenovca štartovali len Ivan Majorský a Richard Bálint. Majorský štartoval v kategórii do 70 rokov a Bálint v kategórii do 50 rokov. Viac sa darilo Ivanovi Majorskému, ktorý vybojoval vo dvojhre bronz a vo štvorhre spolu so Sandom (ATU Košice) dokonca striebro. Menej sa darilo Bálintovi, ktorý siahal na medailu vo všetkých troch disciplínach (dvojhra, štvorhra, mix), avšak ani v jednej mečbal nepremenil.

Rimava.sk informoval Richard Bálint. „Ďakujeme všetkým hráčom, trénerom a podporovateľom za vzorné šírenie dobrého mena obce Klenovec a bedmintonu na Slovensku, ale aj v zahraničí,“ uzavrel.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross