No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zlatý hattrick klenovských bedmintonistov je historickým úspechom

5. apríla 2013 |  | |

Vynikajúcim výsledkom sa prezentovali mladí bedmintonisti TJ Družstevník Klenovec na Majstrovstvách Slovenska žiackych družstiev. V Košiciach tretí raz po sebe vybojovali prvenstvo a titul tak putoval do Klenovca. Rimava.sk informoval Richard Bálint.

Podľa jeho slov družstvo v zložení Monika Hrušková, Vanessa Mináčová, Kornélia Dovalová, Richard Šmatlák, Dárius Bálint a Marek Trnavský nenechalo nič na náhodu a vo všetkých troch stretnutiach bez problémov zvíťazilo.

V prvom stretnutí si bedmintonisti poradili s družstvom zvolenského EFFORT-u jednoznačne 7:0, keď nestratili ani set. Ani trenčianske družstvo BK MI nebolo ťažkým sústom a víťazstvo 6:1 posunulo mladých Klenovčanov do boja o zlaté medaily.

Najvážnejší kandidát v boji o titul, Lokomotíva Košice, mala zastaviť Klenovčanov v ich úspešnom ťažení, avšak nestalo sa. Finálové stretnutie sa skončilo víťazstvom 5:2 v prospech Klenovca. Len prvá a druhá dievčenská dvojhra sa stala korisťou košických hráčok, v ostatných zápasoch mali navrch jednoznačne bedmintonisti spod Vepra.

Ziskom tretieho titulu Majstrov Slovenska sa mladí bedmintonisti Klenovca zapísali do slovenskej bedmintonovej histórie, keďže takýto husársky kúsok sa zatiaľ na Slovensku žiadnemu žiackemu družstvu nepodaril.

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross