No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Budapeštiansky medzinárodný turnaj bol pre falconistov úspešný

24. mája 2016 | |  | | | |

perex-falconRimavskosobotská výprava falconistov má za sebou medzinárodný turnaj taekwondo v maďarskej Budapešti. Na tomto už v poradí trinástom ročníku, ktorý organizuje budapeštiansky klub GoldStarS sa zúčastnilo 160 štartujúcich z piatich krajín ako Rumunsko, Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko a Rakúsko. „Rimavskú Sobotu reprezentovali z domáceho klubu Falcon štyria bojovníci a to Giovanni Slanec, Veronika Spodniaková, Karolína Mravcová a Cynthia Ferenczová. Do bojov mal v kategórii juniori A zasiahnuť aj Marek Úrek, no nakoľko mu zo súťaže odstúpili súperi, bolo mu zbytočné na turnaj vycestovať,“ Rimava.sk o tom hlavný tréner z klubu Falcon Peter Úrek.

Prvý kto na zápas nastúpil bol podľa jeho slov Giovanni Slanec v kategórii kadeti A do 53 kilogramov. „Svoj boj vyhral nad súperom hladko 19:7 a tak postúpil do ďalšieho finálového kola v ktorom sa mu podarilo aj napriek zraneniu z predošlého kola, taktiež zvíťaziť nad súperom 14:0 a tak získal 1. miesto,“ povedal Úrek a dodal, že ďalšou zo spomínaných zasiahla do bojov Veronika Spodniaková v kategórii kadetky B do 47 kilogramov. Ako priblížil so súperkou si vymieňali mnohé techniky aj na hlavu súpera, no viac dominovala v tomto zápase zápasníčka z Falconu a teda s prehľadom zvíťazila na súperkou 20:12 a postúpila do finálového kola. „Vo finále súperku takpovediac bodovo zvalcovala čomu nasvedčuje aj skóre 24:5 a tak hladko vyhrala a získala 1. miesto,“ doplnil tréner.

V kategórii kadetky A nad 59 kilogramov mal Falcon zastúpenie v podaní Karolíny Mravcovej ktorá podľa trénera v jedinom zápase vyhrala nad súperkou s neuveriteľným skóre 32:6. „Svoju súperku doslova zasypala technikami na hlavu, a tak suverénne vyhrala a získala 1. miesto,“ uviedol. Ako ďalej spomenul posledná zabojovala rovnako kadetka Cynthia Ferencová v kategórii do 51 kilogramov. Podľa jeho slov taktiež mala jediný zápas, v ktorom sa ani veľmi nenamáhala nakoľko už pri konci prvého kola zápasu zasiahla svoju súperku technikou dollyo chagi na tvár, čo bolo nakoniec vyhodnotené rozhodcami ako technické KO, a tak zápas sa ukončil Cynthiiným víťazstvom a ziskom 1. miesta.

„Falcon na tohtoročnom ročníku Goldstars Cup doslova valcoval svojich súperov ziskom štyroch zlatých medailí. S výsledkami cvičencov som nadmieru spokojný, akurát ma trošku mrzia menšie zranenia zápasníkov, ale to už nie je nič nové pri tomto športe,“ ozrejmil Úrek, ktorý spoločne s niektorými rodičmi sprevádzal výpravu.

Druhá skupina taekwondo klubu Falcon sa v ten istý deň zúčastnila aj iného turnaja v Čechách v Olomouci.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Falcon TKD Klub


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross