No active "ca-sidebar-197687" sidebar

CHANBARA: Tibor Figei v Paríži opäť úspešný

2. januára 2020 | |  | 

Rimavskosobotský chanbarista a slovenský reprezentant (SACHAN) sa koncom roka zúčastnil medzinárodného turnaja pod názvom 1. Paris de Open Sport Chanbara 2019, na ktorý ho pozvali francúzski predstavitelia chanbary.

Francúzi priniesli ako prví chanbaru do Európy pred 20 rokmi a a patria aj k zakladateľom uurópskej Asociácii Chanbara. Turnaj bol dvojdňový. Prvý deň sa súťažilo v detských kategóriách a v tímových. Druhý deň nastúpili na tatami juniori a dospelí. Turnaja sa zúčastnilo 150 chanbaristov z Francúzska, Talianska, Japonska, Španielska a Slovenska. Toto bolo po prvýkrát, keď Francúzi svoj turnaj otvorili aj cudzincom.„Bola to veľká česť pre mňa sa zúčastniť takého kvalitného turnaja a odniesť si plno nových skúseností, ktoré budem vedieť využiť na Slovensku,“ podotkol Figei, ktorý si odniesol z hlavného mesta Francúzska 3 medaily. Bronzovú medailu v disciplíne tate kodachi/kratky meč-štít. V disciplíne Yari/Chooso/Nagamaki - Kopia porazil dokonca aj francúzskych reprezentantov, ktorí patria k najlepším na svete spolu s Japoncami, Talianmi a priniesol si tak aj jedno prvé miesto vo svojej obľúbenej disciplíne. Ako víťaz sa napokon zapojil aj do bojov o Grandšampióna/aboslútneho víťaza, kde si vybojoval konečné tretie miesto. V kihon dose/súbornom cvičení skončil nakoniec v 3.kole, čo znamenalo konečné delené 5. miesto.

„Podarilo sa mi vybojovať medaily v disciplínach, v ktorých štartujem väčšinou aj na veľkých súťažiach a sú aj moje obľúbené. V niektorých som nemal šťastie a vypadol som v druhom alebo treťom kole, s čím som ale aj počítal. Sme už vyše mesiaca po sezóne, takže nebolo ľahké sa namotivovať a pokračovať v príprave po majstrovstvách sveta, ktoré skončili veľmi dobre pre nás. Boli tam nejaké malé zranenia, ktoré sa vyskytnú počas tak dlhej sezóny, napriek tomu som do toho dal všetko a som rád, že som si domov priniesol niekoľko medailí, dokonca jednu zlatú a úspešne tak reprezentoval Slovensko a dal tejto sezóne patričnú bodku,“ povedal Figei.

„Tá zlatá medaila v „oštepe“ je pre mňa extra dôležitá, lebo nám ukázala, že ideme s mojim trénerom Marianom Kuvikom správnou cestou a práve v tejto disciplíne sa chcem budúci rok ukázať nielen na domácich, ale aj zahraničných turnajoch a zakončiť to na Majstrovstvách sveta koncom novembra v Tokiu. Teraz ma čaká mesiac oddych, aby som si nielen fyzicky, ale aj psychicky oddýchol od všetkého a sezónu začnem na budúci rok v marci na Majstrovstvách Ruska, ktoré taktiež patria k najkvalitnejším pretekom na svete. Rusi sú svetová špička už dlhé roky a je to pre mňa veľká výzva,“ doplnil.

Podľa jeho slov sezónu na Slovensku začne oficiálne už tradične v apríli na Trenčín Open 2020, na najväčších chanbara pretekoch na Slovensku. „Chcel by som ešte raz poďakovať mojej rodine, môjmu trénerovi, mojim sparing partnerom z klubu, našej asociácii SACHAN, sponzorom a mestu Rimavská Sobota za podporu počas celej sezóny, ktorá bola z môjho pohľadu jedna z najúspešnejších v našom klube“ zakončil reprezentačný tréner a reprezentant Slovenska Tibor Figei.

Zdroj a Foto: Tibor Figei


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross