No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Chanbaristi z R. Soboty sú majstrami Českej republiky, doniesli kompletnú zbierku medailí

31. mája 2018 | |  | | | |

Stovežatá Praha bola v druhej polovici mája dejiskom otvorených Majstrovstiev Česka v chanbare. Na tatami 19. mája nastúpilo vyše 100 chanbaristov z 9 krajín, okrem Česka a Slovenska prišli chanbaristi zo Srbska, Poľska, Maďarska, Rakúska,Švajčiarska, Fínska a dokonca aj z ďalekého Egypta. Medzi pretekármi nechýbali ani chanbaristi z rimavskosobotského klubu Falcon.

„Za Falcon nastúpili štyria chanbaristi. Boli otvorené nasledovné kategórie detí, juniorská a seniorská kategória mužov a žien,“ priblížil pre Rimava.sk tréner chanbaristov Tibor Figei, podľa ktorého sa súťažilo v disciplínach: krátky meč, krátky meč-štít, dlhý meč, dlhý meč obojruč, dlhý a krátky meč a v kihondose (súborné cvičenia).

Rimavskosobotskí chanbaristi spolu vybojovali 7 medailí (3 zlaté, 2 strieborné a 2 bronzové) a jedno druhé miesto v „Grandfinále“ v boji o absolútneho šampióna (v detskej kategórii). V kategórii 10-13 rokov (kadeti) sa predstavilo okolo 15 chanbaristov, spojili chlapcov s dievčatami. „Výborne si počínal Lukáš Kurek, ktorý vybojoval tri zlaté medaily a dostal sa ako jediný víťaz do bojov o absolútneho šampióna (grandšampióna) až do finále, kde ho porazil o niekoľko rokov starší chanbarista. Veľmi dobre si viedol aj Tomáš Kuvik, ktorý si vybojoval jednu striebornú a bronzovú medailu. Bez medaily neodchádzal ani 12 ročný Oliver Roško, ktorý si vybojoval jednu striebornú medailu, keď porazil dokonca štyroch súperov za sebou. Všetci traja rimavskosobotskí športovci podali veľmi dobrý výkon,“ zhodnotil Figei.

Posledná kategória patrila dospelým, v ktorej sa predstavilo vyše 30 chanbaristov. „Boli tu aj chlapci s čiernymi pásmi, viacnásobní medailisti z majstrovstiev Európy a sveta ako napríklad Poliaci a chanbaristi z Egypta. Konkurencia bola veľmi vysoká, niečo ako na minuloročných Svetových Hrách,“ priblížil Figei, ktorý napriek tomu vybojoval taktiež jednu bronzovú medailu v najpočetnejšej kategórii. Tibor Figei reprezentoval Slovensko aj v tímovej súťaži, kde Slováci obsadili delené 3. miesto, keď prehrali v semifinále s tímom z Egypta.

„S výkonom a výsledkami našich chanbaristov som veľmi spokojný. Nebolo nás veľa, napriek tomu sme vybojovali 7 medailí, čo v tejto konkurencii nie je málo. Ďalšou súťažou bude 2. kolo chanbara ligy, ktoré sa uskutoční u nás v Rimavskej Sobote 2. júna vo športovom centre Fénix. Potom bude nasledovať krátka pauza a príprava na prvý vrchol sezóny, čo budú augustové Európske Hry v Holandsku,“ ozrejmil tréner, ktorý je spoločne aj s Lukášom Kurekom a Tomášom Kuvikom nominovaný z domáceho klubu Falcon Rimavská Sobota.

Zdroj: Rimava.sk FOTO/VIDEO: archív Tibor Figei


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross