No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cyklista Kamil Juhaniak bojuje s krízou, potrebuje nabrať sily

14. júla 2014 |  | 

ilustračné fotoCyklista Kamil Juhaniak prechádza najväčšou krízou. Mladý športovec tak sám zhodnotil uplynulé týždne na kolesách. "Posledné tri týždne som nebol spokojný ani s jedným mojim výsledkom. Posledný dobrý výsledok som mal na talianskych pretekoch na Passo dello Stelvio. Odvtedy akoby do mňa zaťali. Telo je už unavené a psychika po nevydarenom Majstráku tiež oslabla," hovorí Kamil, ktorý po majstrovstvách absolvoval preteky v Banskej Bystrici, známy maratón Tour de Volcano. Vlani dopadli k jeho spokojnosti. "Tento rok som bol rád iba tomu, že som vôbec došiel živý. Krízu, aká ma chytila na týchto pretekoch po 110 km medzi elitou, som ešte ani nezažil. Dehydratácia, kŕče, žalúdočné problémy, psychika. Po dojazde do cieľa mi niekoľko krát prišlo zle z vyčerpania," opísal cyklista.

Uplynulý víkend ho čakali preteky organizované zväzom, kde boli na programe dve etapy s dĺžkou 122 a 120 km. "V prvej kopcovitej etape som sa prvú polovicu pretekov snažil prežiť s lídrami, od 70 km sa mi už išlo dobre a chytil som druhý dych. Do cieľa som prišiel na 6.mieste, kde som špurtoval o 4.miesto," priblížil Kamil priebeh pretekov no dodal, že v nedeľu to bolo iné. Podľa jeho slov sa mu nešlo dobre ani chvíľu a hoci ani raz vyslovene netrpel, sila v nohách bola mizivá. Boj v kopcoch tak zvládal do 90 km a záverečných 30 km  išiel už osamotene.

"Potrebujem dobiť energiu, nabrať sily a motiváciu, dať si pár dní voľna, potom opäť tréningy. Preteky plánujem asi až v auguste," hovorí mladý cyklista, ktorého v polovici septembra čakajú preteky v Rimavskej Sobote , TeatrO Okolo Malohontu. "Tu mám tie najvyššie ambície, potrebujem sa pripraviť. Ťahať vláčik, ktorý už stratil motor je myslím zbytočné. Preto si teraz odpočiniem a pripravím sa na záverečné preteky sezóny," prezradil cyklista, ktorý verí, že po každom neúspechu príde niečo, čo ho posunie ďalej. "A to momentálne ostane mojim hnacím motorom," uzavrel.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross