No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cyklista Kamil Juhaniak na pretekoch Tour de Volcano medzi Elitou až do záveru pretekov

9. júla 2013 |  | |

Tour-de-VolcanoCyklista Kamil Juhaniak z Rimavskej Soboty sa na pretekoch okolo Poľany umiestnil na skvelom 12. mieste kategórie Elite. Na profesionálneho Slovenského cyklistu Mareka Čaneckého, s ktorým so v hlavnom balíku Kamil držal až po 126 km, stratil počas pretekov len dve minúty. Na štart 135 km okruhu sa v Banskej Bystrici postavilo viac ako 250 cyklistov zo Slovenska, Poľska, Maďarska, Česka i Nemecka.

„Štart pretekov nám presunuli o 20 min. neskôr, čo nám spôsobilo v úvode pretekov problémy s tuhými nohami,“ uviedol pre Rimava.sk Kamil Juhaniak, ktorého spolu s ďalším pretekárom Marekom Urbančokom čakalo veľmi náročné 8 km stúpanie do Lomu nad Rimavicou a následne náročný a rýchly zjazd do Hriňovej. Ďalej pokračovali do Detvy - Zolnej - Mičinej s cieľom v Banskej Bystrici.
Tour-de-VolcanoOrganizátori im podľa Jahaniaka pripravili úchvatný záver pretekov, kde záverečné tri kilometre začali 300 m úsekom poľnej cesty, ktorou sa napojili na lesnú uzučkú cestu a následný zjazdík do cieľa. Marek Urbančok z Rimavskej Soboty Marek Urbančok stratil na prvého pretekára 10 min.

 

Marek Urbančok dominoval na pretekoch Moldavského pohára. Nedokončil ich kvôli defektu

Rimavskosobotskí cyklisti deň pred Volcanom bojovali aj na pretekoch Moldavského pohára, kde na „tankodromovej“ 66 km trase preteky nedokončili kvôli defektom zadného kolesa. Mareka defekt postrehol už na 25 km a Kamila na 50 kilometri. „Na tento pretek sme sa pripravili excelentne. Kamil vyhral už hneď prvú rýchlostnú prémiu, kde nechal za sebou aj najlepšieho Maďarského cyklistu Fejesa Gábora a obaja sa držali v hlavnej skupine. Žiaľ defekty nám vyfúkli akúkoľvek šancu na pódium,“ priblížil Juhaniak.

Zdroj: Rimava.sk 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross