No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cyklista Kamil Juhaniak porazil už aj profíkov. Vyšpurtoval si skvelé 2. miesto

16. apríla 2014 |  | |

kamil-juhaniakRimavskosobotský cyklista Kamil Juhaniak jazdiaci za AŠK Inter Bratislava si v nedeľňajších pretekoch prvého kola Slovenského pohára v Suchej nad Parnou na trati dlhej 134 km pri konkurencii 70 pretekárov zo Slovenska, Čiech a Maďarska vyšpurtoval 2.miesto. Nechal tak za sebou najväčších favoritov pretekov: od Slovenskej reprezentácie, Fejesa Gábora z Maďarska, po nový Kontinentálny Slovenský tím CK Banská Bystrica. Pretekári jazdili okruhu dlhý 22,5 km, ktorý išli 6-krát. Už od druhého kola bolo niekoľko pokusov o úniky, do ktorých sa aktívne zapájal aj Juhaniak. V polovici pretekov po niekoľkých pokusoch o únik sa sformovala dvojica cyklistov, ktorí si v nájazde do posledného kola vybudovali až 3 a pol minútový náskok pred pelotónom. Všetkým bolo jasné, že takýto náskok bude takmer nemožné dohnať. Tempo pelotónu bolo enormné, nástup za nástupom a rýchlosť neklesala pod 50 km/h. Päť kilometrov pred cieľom pelotón pohltil únik a opäť sa mohlo bojovať o 1.miesto. S rýchlosťou stúpala aj nervozita v pelotóne, čo sa prejavovalo v niekoľkých kontaktoch medzi sebou, čo malo za následok polámané kolesá a podobne. Kilometer do cieľa a v pelotóne vypukol boj o tie najlepšie pozície do záverečného špurtu. Posledná zákruta na pravú ruku a po nej sa strhol 600 m dlhý záverečný špurt, Kamil zo zákruty vychádzal na 9.mieste a do cieľa prišpurtoval na celkovej 2.priečke medzi mužmi.
"Zachvátila ma obrovská radosť. Dôjsť na druhom mieste na takýchto pretekoch je pre mňa veľmi dôležité. Veľká vďaka opäť patrí mojej rodine, mojim sponzorom a ľudom, čo ma podporujú a držia mi palce," povedal po pretekoch Kamil Juhaniak.

Ďalšie kolo a zároveň najťažší pretek Slovenského pohára bude 26.-27. apríla. Začne sa v sobotu kritériom v Dudinciach a vyvrcholí v nedeľu v Krupine pretekom jednotlivcov na trati dlhej 141 km. Profil pretekov bude kopcovitý, cyklistov si otestuje aj stúpanie nad 12 %, absolvujú ho trikrát.
Štart pretekov: 27.4.2014 o 9:35 nám. v Krupine.
Trasa pretekov: 141 km tri krát okruh: Krupina-Babiná-Sása-Senohrad-Bzovík-Krupina
"Týmto pozývam všetkých fanúšikov športu a cyklistiky, aby prišli povzbudiť Slovenských Elitných cyklistov, ktorí budú bojovať aj proti minuloročnému víťazovi Fejesovi Gáborovi," dodal Juhaniak.

[nggallery id=1365]

Rimava.sk informoval Kamil Juhaniak.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross