No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cyklista Kujan úspešný aj na MTB, o rok sa možno postaví na štart so Saganom

25. júla 2016 |  | | | |

kujan1Mladý cyklista z Kyjatíc, Slavomír Kujan, sa po československom majstráku najnovšie zúčastnil 16. a 17. júla majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike na Fačkovskom sedle. Aj napriek tomu, že sa tomuto druhu cyklistiky aktívne nevenuje, sa rozhodol skúsiť to. Navyše úspešne.

Podľa jeho slov sedel tento rok na horskom bicykli po druhýkrát. „Celý víkend bolo chladné, veterné a daždivé počasie, akoby bola zima. Blato všade. Už len na pohľad to vyzerali byť ťažké preteky, čo sa aj potvrdilo,“ uviedol pre Rimava.sk Slavomír Kujan. Prvý deň boli na programe majstrovstvá v šprinte, kde sa mu podarilo prebojovať len do 1. kola. Druhý deň bol však omnoho úspešnejší, čo nečakal ani samotný Slavomír, keďže podľa jeho slov stál na štarte až úplne vzadu. „Akonáhle sme sa po štarte dostali do terénu, do blata, hneď som sa začal dostávať dopredu. Prvé kolo bolo chaotické, málo miesta a vaše blato, padali sme ako hrušky na jeseň, teda okrem mňa,“ dodal Slavomír.

Pre mladého cyklistu bolo prekvapením, keď po prvom kole počul od komentátora, že jazdí ako druhý junior. Po zvyšok pretekov si teda kontroloval pozíciu a snažil sa jazdiť bez chýb. Nakoniec sa mu podarilo dobojovať preteky na tomto skvelom mieste, hneď za jeho tímovým kolegom, čím sa mu zároveň podaril ďalší úspech na majstrovstvách SR.

„Táto sezóna vyzerá byť veľmi dobrá, keďže v cyklokrose som bol na MSR tretí, na ceste som bol šiesty a na „horákoch“ druhý. Už mi tento rok len ostáva vyjazdiť nejaký dobrý výsledok v mojich obľúbených časovkách do vrchu,“ priblížil cyklista. Najbližšie ho čakajú preteky slovenského pohára na ceste pri Žiari nad Hronom, kde sa budúci rok budú konať spoločné majstrovstvá Česka a Slovenska. „O rok presne na tomto mieste sa budem naháňať s Petrom Saganom, ak by sa to dalo nazvať naháňaním,“ dodal na záver Slavomír.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross