FILIP BALCIAR: V Brne si vyšlapal zatiaľ svoj najväčší úspech

23. mája 2016 | |  | | |

perex-filip-balciarRimavskosobotský cyklista Filip Balciar dosiahol v Brne doteraz svoj najväčší úspech v kariére. Vyšlapal si ho na Masarykovom okruhu na preteku Kola Svorada, ktorého sa zúčastnili nielen rekreační ale aj elitní pretekári, medzi ktorými štartoval aj Filip.

„Jazdilo sa 10 okruhov po 5,4 kilometra, kde sa 90 percent šlo do kopca v proti smere ako sa jazdí Motora GP a priemerná rýchlosť bola 43,8km/h,“ priblížil pre Rimava.sk Filip, podľa ktorého sa na štart postavilo viac ako 150 pretekárov. Ako poznamenal medzi nimi boli majster sveta a olympijský víťaz Jaroslav Kulhavy zo Specialized Factory Racing teamu, Jan Bárta z Bora Argon 18, Majster sveta na dráhe Alois Kaňkovský z Wirphool Author, Josef Černy z CCC, Pavel Boudný Česká Sporiteľňa a ďalší českí elitní pretekári.

Každé kolo sa išlo podľa Filipa rýchlejšie, kde sa o nástupy a rýchlosť starali práve spomínaní jazdci. „Až do posledného kola, kde sme ostali už len dvanásti. Jeden kilometer pred cieľom v najväčšom stúpaní sa šlo okolo 35km/h, kde nastúpil Josef Černý z CCC a urobil si 8-sekundový náskok ešte pred dvomi pretekármi z Favoritu Brno a prišiel do cieľa ako prvý,“ ozrejmil a dodal, že po ôsmich sekundách za nimi špurtovala skupinka v rýchlosti 68km/h do cieľa, v ktorej si Filip vyšpurtoval prvé miesto v skupine a celkové 4. miesto.

„Svoju kategóriu som vyhral. Bol to úžasný pocit a zároveň to viac než hodinu veľmi bolelo, ale viesť sa s tými najlepšími a prekročiť svoje nároky na úspech som si vychutnal,“ povedal cyklista.

Filip sa predstavil aj pred domácim publikom na Jarnej cene mesta, kde vo svojej kategórii obsadil tretie miesto, pretekal vo farbách nového cykloklubu v Rimavskej Sobote.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Filip Balciar