No active "ca-sidebar-197687" sidebar

K. Juhaniak si v Maďarsku v najtesnejšom závere pretekov vyšpurtoval 2. miesto v Elite

29. júla 2013 |  | |

záverečný špurtCyklista Kamil Juhaniak si v nedeľu, 28. júla, išiel po svoj doteraz najtesnejší záver v sezóne. V maďarskom Salgótarjáne šesť kilometrov pred cieľom nastúpil do úniku s ďalšou trojicou cyklistov a únik si udržali až do cieľa, v ktorom rozhodoval záverečný špurt. Kamil došpurtoval na 3. pozícii s celkovou stratou jednej sekundy na víťaza a na 2. mieste v kat. Elite, kde mu na prvého chýbali doslova milimetre.

"Som veľmi šťastný, konečne som si splnil môj vysnívaný dojazd v úniku. Keď som prešiel cez cieľovú pásku, naozaj som nevedel, či som svoju kategóriu vyhral alebo nie, rozhodla o tom nakoniec cieľová fotka a zameraný čip," povedal Kamil Juhaniak a spomenul aj nepríjemné pády svojich cyklistických kolegov. "Mal som 2x šťastie v nešťastí, keď na 7 km v stúpaní v obci Pintértelep priamo predo mnou spadla cyklistka, ktorej som sa už žiaľ nestihol vyhnúť a prešiel som jej cez ruku. O 30 km neskôr zase do mňa zboku vrazil maďarský cyklista, ktorý sa pádu taktiež nevyhol. Mali sme ohromnú horúčavu, ktorá nám znepríjemňovala celé preteky, nebyť môjho otca, ktorý mi podával fľašu s vodou, do cieľa by som určite nedošiel. Boli to náročné preteky," zhodnotil cyklista.

Kamilovi sa síce nepodarilo potvrdiť vlaňajšie víťazstvo v kategórii Elite ale polepšil si o celkové umiestnenie, keď oproti minulému ročníku poskočil zo 7.miesta na celkové tretie miesto. Marek Urbančok došiel do cieľa na 12-tom mieste v kat. Elite 5 min. za víťazom.

[media url="http://www.youtube.com/watch?v=xjS_KQDCsAw" width="600" height="400"]

Rimavskosobotských cyklistov čakajú budúci víkend v nedeľu, 4.augusta, preteky opäť blízko Rimavskej Soboty v susednom okresnom meste Revúca. Štart je naplánovaný o 10-tej hodine na Orsimovej ulici, ďalej bude viesť trasa do Muráňa, kde bude otočka späť do Revúcej a následne do Lubeníka, Jelšavy, Rákoša. V Sirku začne najostrejšia a najťažšia pasáž pretekov s 12 % stúpaním na Železník, Turčok, Revúcu a cieľ je smerom na Zdychavské skalky cez Revúčku pred hotelom Hunter. Divácky najzaujímavejším miestom je podľa Kamila Juhaniaka stúpanie zo Sirku na Železník. "Preto všetkých fanúšikov cyklistiky pozývam ako aj na zmeranie si síl s rimavskosobotskými cyklistami, tak aj na oveľa jednoduchšie ale účinné povzbudzovanie," odkazuje cyklista.

[nggallery id=1115]

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross