No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kamil Juhaniak štartuje na Majstrovstvách Česka a Slovenska, opäť proti Petrovi Saganovi

25. júna 2014 |  | |

ilustračné fotoOd štvrtka do nedele (26.- 29. júna) sa v českom Slavkove u Brna budú konať Spoločné Majstrovstvá Česka a Slovenska v cestnej cyklistike.  Na štart pretekov s hromadným štartom sa postavia cyklisti ako je Peter Sagan, Juraj Sagan(Cannondale Pro Cycling)  Martin Velits (Omega-Pharma Quick Step),  Peter Velits (BMC Racing Team,  Michael Kolář (Tinkoff-Saxo), kontinentálne slovenské tímy ako sú Dukla Trenčín Trek , CK EPIC Janom Greenway, CK Banská Bystrica a licencované tímy ako AŠK INTER BRATISLAVA (Kamil Juhaniak), PŠK Reprogas, PROefekt Team a ďalší. Od našich západných susedov to budú cyklisti z TJ Dukla Praha, TJ Favorit Brno či SCK Tufo Prostejov.

Peter Sagan„Čaká ma jeden z vrcholov sezóny, na ktorý som sa tvrdo pripravoval. Minulý rok som mal prvý raz možnosť štartovať proti Saganovi. Vydržal som až po 105 km. A potom o 30 km na to ma odvolali kvôli limitu. Tento rok chcem dôjsť do cieľa. Síce ma čaká 192 km, 12 okruhov, na ktorom sú dva náročné stúpania a svetová  česko-slovenská konkurencia, no budem bojovať o to, aby som v závere mohol špurtovať o popredné priečky,“ povedal rimavskosobotský cyklista Kamil Juhaniak, ktorý pozýva všetkých priaznivcov športu a cyklistiky sledovať kvalitné preteky a povzbudzovať pretekárov, medzi nimi aj známe hviezdy ako Sagan či bratia Velitsovci.

Preteky odštartujú časovkou jednotlivcov Juniorov o 10:30 na Palackého námestí a budú pokračovať kategóriami Juniorky a Ženy. O 16:30 časovku začnú Muži Elite a Muži do 23 rokov.
V sobotu sa na Palackého námestí roztočia kolesá kategóriám Ženy a Juniorky, ktoré budú mať pred sebou trasu  dlhú 96 km na 16 km okruhu (Slavkov,námestie- Rosínov- Němčany-Slavkov), ktorý pôjdu šesťkrát. Veľké finále Majstrovstiev Česka a Slovenska vyvrcholí v nedeľu 29. júna o 11:30, keď sa na Štart postavia Muži a Muži do 23 rokov. Ich čaká 12 okruhov, dokopy 192 km.

Kamil Juhaniak

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross