No active "ca-sidebar-197687" sidebar

SLAVOMÍR KUJAN: Prázdniny trávi na cyklopretekoch

perex-kujanMladý cyklista z Kyjatíc, Slavomír Kujan, trávi letné prázdniny na rôznych cyklopretekoch. Aktuálne má za sebou majstrovstvá Československa, ktoré sú ako on tvrdí, vrcholom sezóny.

A hoci ako hovorí, mu ten československý majstrák nevyšiel, s výsledkom je spokojný. „Tento rok tieto preteky organizovali Česi. Časovka jednotlivcov bola v českom Hodoníne a trasa viedla na Slovensko do Holiča a späť,“ priblížil Slavomír, ktorý sa na časovku špeciálne nepripravoval, kedže mu podľa jeho slov nevyhovujú. Ako poznamenal, na tejto časovke nemal ani štartovať. „Do Hodonína som prišiel 20 minút pred štartom, no nakoniec som sa na štart postavil. Výsledok nebol ktovie. Ja som sa hlavne sústredil na sobotňajšie preteky s hromadným štartom v Kyjove,“ priblížil cyklista a dodal, že trať v Kyjove bola veľmi náročná, čo mu vyhovovalo.

Pretekali na rovnakom okruhu ako muži. „Dva náročné stúpania jedno celé po slnku a druhé našťastie v tieni,“ podotkol Slavomír, pričom išli 6 okruhov v celkovej dĺžke 120 kilometrov (kategória juniori). Štart pretekov bol podľa jeho slov o 14:00 hod. a ortuť teplomera ukazovala až 36 stupňov. Ako ďalej spomenul z približne 110 ľudí na štarte prišla menej ako polovica.

„Všetko sa roztrhlo v druhom kole. Tempo sa dosť zvýšilo a vytvorili sa menšie skupiny. Ja som ostal v skupine so 6 Slovákmi a mnohými Čechmi. Vpredu boli len dvaja Slováci, čiže v našej skupine sa rozhodovalo o 3. mieste,“ ozrejmil a doplnil, že až v poslednom kole sa odpútali od skupiny a išlo čisto o slovenský súboj o tretie miesto. Podľa Slavomíra sa rozhodovalo v úplnom konci, kde sa mladý cyklista pokúšal nastúpiť. „No podarilo sa mi vyjazdiť „len“ 6. miesto. S výsledkom som celkom spokojný aj keď každého by hnevalo že, pred sebou mal bedňu,“ doplnil cyklista, podľa ktorého je to pri takej konkurencii dobrý výsledok.

Leto ako aj sezóna týmito pretekmi neskončila, čakajú ho aj ďalšie. Najbližšie by to mali byť ďalšie preteky Slovenský pohár. „Každý víkend prázdnin mám niečo. Najviac sa teším na jeseň a na časovky do vrchu ktoré mi sedia a potom cyklokros,“ dodal na záver mladý cyklista.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Slavomír Kujan


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross